PDA

Zobacz pełną wersję : kameleon i banan



Bad_Boy
09-12-2013, 13:06
chciałęm urozmaicić diewte mojemu kameleonowi dałem mu banana najpierw sie nastroszył a potem włożył do pyska spróbował i wyrwał mi z ręki cały kawałek więc mu go wyrwałem bo byl za duży wziołem mu dałem mniejszy kawałek i go wczesniej troche zmiażdżyłem aby był mienki i zjadł cały czy to dobry pokarm uzupełniający chce sprubować z pomarańczem i jabkiem czy to dobry pomysł????


sory za błędy jestem dyslektykiem

dr Robert
09-12-2013, 13:17
Raz na jakiś czas to dobry pomysł, ale warto pamiętać, że kameleony to jednak owadożercy. Nalezy zadbać, aby kameleon miał odpowiednią ilość wody do picia (odwodnienie to główny czynnik pomagający w rozwoju chorób u kameleonów), gdyż niektórzy uważają, że kameleony mające za mało wody (odwodnione) mają tendencję do jedzenia owoców jako formy uzupełnienia zapasów wody.

Gadzinka
09-12-2013, 14:54
Kameleon mojej znajomej też chętnie je banany,poza tym uwielbia też mandarynki :)

Adamek
11-12-2013, 14:49
i znw sie wtrące :)
moja kameleonica i kilkanascie znajomego hodowcy uwielbiają jabłko i inne rzeczy pije z nakraplacza i z urządzenia kapicego wode więc niedoboru wody na pewno niema a 1-2 razy na tydzien lubi zjesc jabłko :)

42d3e78f26a4b20d412==