PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka podstaw o Anoliskach zielonych



Demon87
12-12-2013, 06:18
Witam wczoraj(wieczorkiem) kupilem sobie Anoliska zielonego.
Dzis rano dostal juz swierszcza i odrazu zjadl ale drugi swierszcz siedzi caly czas caly na widokui anolisek sie zabardzo nie przymierza do niego i sie troszke boje bo to mlodziutki samczyk jak mi w sklepie powiedzieli i sie boje ze zamalo dostaje
Prosze o pomoc i generalnie o informacje jak wy karmicie swoje anoliski czym i jak czesto no i w jakich ilosciach:D
Dzieki POZDRAWIAM

Moskit
12-12-2013, 08:13
Jeśli niechce zjeśc tego świerszcza to mogą być tego dwie przyczyny:
a) świerszcze jest zaduży(musi być mniejwięcej jak pysk anola albo i mniejszy) chociarz moje zjadały nawet duże świerszcze
b) po prostu nie jest głodny ;)

Młode anoliski karmimy codziennie, wszelakim robactwem :P A starsze co dwa, trzy dni.
Jeśłi zakupiłeś go wczoraj to daj mu narazie spokój żeby sie zaklimatyzował dobrze.

Demon87
12-12-2013, 11:40
Bo on jeszcze jest bardzo bardzo spokojny:/ malo chodzi generalnie jak musi jak sie czegos przestaraszy to spyla szybciutko a potem gdzies za listkami caly czas siedzi:/ Boje sie ze cos jest nie tak swiercza jednego zjadl i sie zmiescil idealnie ale to narazie tyle drugiego mu dalem i lekko schlodzilem zeby byl spokojniejszy to Anoliska nie interesuje wogole nawet jak mial go pod nossem

Darius
12-12-2013, 13:08
spoko to pierwszy dzien w nowym terra dopiero sie aklimatyzuje gadzinka. A skoro zjadl jednego swierszcza to juz dobrze. A to ze sie malo rusza to raczej normalne gady tak maja przynajmniej do momentu az sie czegos nie przestrasza lub nie poluja :).

Demon87
12-12-2013, 13:53
I nawet zauwazylem ze juz sie zieloniutki robi:) Tylko to ze sie za lisciami chowa i ciezko go ogladac jest:/ NO ale najwazniejsze zeby zwierzaczkowi bylo dobrze bo terraria nie uzadzalem dla siebie tylko dlaniego dlatego jest duzo roslinek niesety sztucznych le ma sie chlopak gdzie schowac:D

Demon87
13-12-2013, 03:55
Mam jeszcze jedno pytanie ile moze potrfa taka aklimatyzacja bo sie boje bo jak wczoraj zjadl swierszczyka anolisek tak dzis nic jeszcze a jest juz drugi zien:/
Prosze o pomoc

Moskit
13-12-2013, 10:24
Aklimatyzacja może trwac do tygodnia, ale powinna nastąpić szybciej.

kudłaty
14-12-2013, 09:09
mam swojego od miesiąca i je jak mu pasuje czasami zje dwa dziennie a czasami nic w ciągu dnia nie ma się czym przejmować jak nie jest głodny pozwala nawet chwile świerszczowi siedizeć na sobie ale chyba go to drażni bo zaraz zmyka pozdrawiam i życze powodzenia w hodowli

Demon87
21-12-2013, 05:53
A czy to normalne jak sie wyciagnie Anolek to mu troszke zeberka widac delikatnie?
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==