PDA

Zobacz pełną wersję : Agama brodata - wydalanie



Jomar
12-12-2013, 07:31
Cześć.
Mam Agamę brodatą od 1,5 roku i zastanawia mnie czy to że załatwia się raz na 2 lub 3 tygodnie to normalne. Mam również gekona lamparciego i Legwana zielonego i robią to codziennie. Czy coś z tą Agamą jest nie tak ?

Double
12-12-2013, 08:26
a jak często i jakimi ilościami ją karmisz, podaj dokładnie czym ją karmisz, czy podajesz jej np sepię czy inne witaminy i na jakim podłożu ją trzymasz, oraz temperature w terrarium

Jomar
12-12-2013, 08:41
karmie ją 3 razy w tygodniu świerszczami ( 5, 6 szt. jednorazowo ) , raz w tygodniu dostaje jakieś owoce, tartą marchew. Raz w tygodniu świerszcze posypuję SERA REPTIMINERAL C. W terrarium ma dwa piętra; dół podłoże z piasku a góra z kamieni, temp. w terra 28-35st pod lampą ok.40st

saya
12-12-2013, 09:16
skoro jestesmy przy wydalaniu, double chcialam sie zapytac jak czesto mozna podawac agamce larwy maczniaka bo z tego co wiem one powoduja zatwardzenia...

Double
12-12-2013, 09:22
agamy nie trawia dobrze ich chitynowych pancerzykow co moze powodowac zaczopowania przewodu pokarmowego, poza tym sa bardzo tluste i ciezkostrawne....nabezpieczniej bedzie podawac pare sztuk (najlepiej tych swiezo po wylince, bialych) raz w tygodniu.

co do Jomara, nie widze tu niczego zlego, choc jak na agame przynajmniej poltoraroczna czyli przynajmniej 40-sto centymetrowa to twoja dostaje ciut za malo swierszczy i to moze byc przyczyna - je niewiele, robi rzadko kupy. nie ma w kupach zadnego piasku? bo moze tez przypadkiem zrec piasek, co moze powodowac zatwardzenia

42d3e78f26a4b20d412==