PDA

Zobacz pełną wersję : terraira na ścianie - dylemat z ogrzewaniem



nokeg
05-05-2013, 07:28
Mam w planach zawieszenie ok 4-5 terrariów z ptasznikami na ścianie tylko niechce prowadzić tych wszystkich kabli bo to będzie brzydko wyglądało. Chodzi mi tylko o ogrzewanie. Zasnawiam sie teraz czy zafundować kable grzewcze razem z termostatem (2kable + ok 60zł/na terraium ) czy zamontować zarówki (1kabel + ok 8zł/na terrium). Jak to pozakładać żeby niebyło widać tych wszystkich kabli. Układ terrariów bezie mniej wiecej taki: - _ - _ - coś al'a fala. Jest możliwośc założenia tego bez przewodowo?? np na bateryjki:D??

DEXiu
05-05-2013, 09:06
Hehe. Z tymi bateryjkami to powodzenia. Najlepiej i chyba najestetyczniej będzie użyć takich rynienek na kable co to czasem można gdzieś zobaczyć. Wygląda to mniej więcej jak jedna rynienka (o przekroju kwadratowym) którą przymocowujesz do ściany i druga którą nakładasz na pierwszą. Wygląda estetycznie (zwykle jest w kolorze białym, ale można przecież pomalować takim samym kolorem jak farba do ścian). Ewentualnie można też użyć takich cienkich rurek z tworzywa. A zresztą najlepiej rozejrzeć się w budowlano-elektrycznych i tam znaleźć coś odpowiedniego. Oczywiście chyba rozwiązaniem najbardziej odpowiadającym tym wymaganiom będzie wyrzłobienie rowka w ścianie i wzselkie kable gipsem zalać. Nie będzie widać absolutnie nic.

nokeg
05-05-2013, 09:20
ten pomysł z kuciem w ścnianie byłby dobry tylko że nie bede zrywał tapety:-) Jakbym robił rynienki to teraria nie mogły być ułożone jak fala tylko prosto w poziomie...

MareQ
05-05-2013, 09:58
DEXiu dobrze Ci podpowiedział. A terraria jak najbardziej mogły by być ułożone tak jak chcesz, wystarczy zrobić tak:
- - - - -
_______
- - - -

te małe kreseczki to terraria, ułożone w taką własnie fale, a ____ to ta rynienka, o której mówił DEXiu :) Oczywiście tutaj jest to obrazowo przedstawione, na live terraria górne będą dołem dotykały tej rynienki, a dolne górą :) Mam nadzieje że dobrze przedstawiłem swój pomysł... ;)

Yeter
05-05-2013, 09:59
Ten pomysł z rynienkami chyba nie jest taki zły, mozesz je łączyć, np, jedna główna i do każdego terra odchodzaca wiązka, coś takiego: http://yeterek.w.interia.pl/schemat.jpg
to moja radosna twórczość, poprostu mi sie nudzi :p

kubus
05-05-2013, 12:36
hmmm kabel grzeczy dla ptaszorów tego chyba niemozna stosowa

FURUS
09-05-2013, 16:24
ten pomysla Yeter'a wydaje mi sie najlepszy

42d3e78f26a4b20d412==