PDA

Zobacz pełną wersję : Co jest mojemu biczogonowi??



minok
14-12-2013, 11:44
Siemka

Mam biczogona już od 2 lat i nie miałem z nim większych kłopotów. Jednak ostatnio dzieje się z nim coś niepokojącego:( Mianowicie:
-Kicha. I to dość często
-ma prawie cały czas zamknięte oczy
-jest osowiały

Dodam jeszcze, że pare miesięcy temu mój tarczowiec miał dokłądnie takie same objawy(zamknięte oczy i kichał) i po jakimś czasie zdechł:( Może to jakiś wirus??
Powiedzcie mi co zrobić??:( Aha i jak ja bym miał powiedzieć przyczyne to moim zdaniem albo ma za duże przeciągi( mam doś przeciągowy pokój),albo ma za wysoką wilgotność( chociaż ma niską około 30%), albo za niską temperatóre( około 32 stopni w cieniu około 27 pod promiennikiem około 40) Ale nie wiem jak ja zwierzyć mam 2 mocne żaróki i mate grzewczą.

Pozdrawiam

Krzychu
14-12-2013, 12:42
moim zdaniem przeciągi biczogony sa na to wrażliwe

Karol Chłopecki
14-12-2013, 15:59
witaminy + antybiotyk = wizyta u lek weta:)
przeziębił się pewnie dlatego trzeba zapobiec zapaleniu płuc.Jeśli kupiłeś biczogona W 'Smoku' to do weta trafisz
Daj znać jak gadzina.

minok
15-12-2013, 06:36
OK:)
Zmieniłem UV i daje mu dużo witamin:) troche podgrzałem terrarium i jak dalej bedzie kichał i nic się nie poprawi pojade do weta:)

Pituophis
15-12-2013, 14:44
Dużą ilością witamin nie wyleczy się przeziębienia. Zgłoś się jak najszybciej do dr. Maluty, bo biczogony są dość wrażliwe.

42d3e78f26a4b20d412==