PDA

Zobacz pełną wersję : noworodek



majusia10
21-12-2013, 02:52
mam swojego pierwszego noworodka.... poprzedni sie utopil ale teraz juz jest ok.... narazie anolisek zielony jest malutki wiec dalem go do pojemnika po swierszczach i wstawilem do terra zeby mial odpowiednia temperature... przykrylem jego pojemnik z gory tak zeby dorosle anolisy go nie obczaily.... co robiliscie ze swoimi noworodkami zaraz po urodzeniu?

goblin
21-12-2013, 03:38
Tak se myśle że chyba wypadałoby go nakarmic... :]

majusia10
21-12-2013, 03:51
no tak spokojnie..... narazie jest zestresowany przyjsciem na swiat... zaraz mu jednak cosik zapodam....

majusia10
21-12-2013, 07:13
chce go wlozyc do fauna boxu przygotowanego tak ze na dole torf dla gadow, kilka galazek, kawalek bambusa noi szczepki bluszcza (w pojemniku z woda-woda zabepzieczona przed anolkiem) wiec za duzo ich nie bedzie..... tylko teraz mam problem - moge mu zapewnic w fauna odpowiednia temperature jednak jedyna swietlowke terrarystyczna mam w terra a dokupienie drugiej nie wchodzi narazie w gre... wiec moje pytanko - swietlowka jest niezbedna dla takiego maluszka, prawda? wiec czy moge wstawic fauna box z maluchem do terra doroslych anolkow? jesli tak to na jaka odleglosc swietlowka emituje promienie? bo terra ma wysokosci 70 cm wiec musialaby promieniowac je na 60 cm..... jesli bedzie za malo to bede musial anolka trzymac w pojemniku plastikowym, przystosowanym o odpowiednia wentylacje i wystroj, jednak umieszczonym na widoku rodzicow w wyzszych partiach terra.... co sadzicie?

Adamek
21-12-2013, 07:48
Świetlówka UV emituje promienie o potrzebnej długości na 30 cm więc 70 za dużo :( nie wiem czy młody nie będzie próbował torfu zjadac ja bym na początek dał mu reczniki papierowe temperature możesz podnieś zwykłą żarówką nad boxem a z tego co słyszałem anolisy zielone nie potrzebują UV ale nie wiem jak młode bo ich nie hoduje :(

majusia10
21-12-2013, 08:02
nie no potrzebuja uv wiec musi byc... wlasnie wiem kwestia temperatury poza terra w samym fauna to nie problem zarowka i juz... no ale chyba zostane przy koncpecji wstawienia go do plastikowego opakowania, gdzie jest papieorwy recznik i tyle.. trzymam tak teraz gekonika placzacego... wiec gekonika przeniose do czegos innego a anolka dam do jego pudelka i wloze do terra w miare nisko pod swietlowka....

goblin
21-12-2013, 08:06
A plastik przepuszcza UV ?? bo wiem ze szkło nie...

majusia10
21-12-2013, 08:27
plastik tak - mysle ze tak....

Saurus
21-12-2013, 08:52
z tego co wiem zatrzymuje tak samo, lepiej przykryj jego pojemnik siatka zeby UV mialo szanse dotrzec do malucha. Slyszalem tez, ze anolisy nie potrzebuja UV jesli podaje im sie wit. D3, ale nie wiem czy to prawda- np. legwany zielone nie wchlaniaja wit. D3 z przewodu pokarmowego, nie wiem jak anolisy, ale to tez w koncu legwany.

majusia10
21-12-2013, 08:56
no zobacze.... wstepnie wloze go do tego pojemnika... i zobacze jak uda mi sie cos wykombinowac to bedzie siatka....

Jaca16
22-12-2013, 01:18
Moim zdaniem wystarczy jak bedziesz posypywal pokarm dla nich jakimis witaminami np.reptovitem i od czasu do czasu je naswietlal.

majusia10
24-12-2013, 07:49
mam problema z nim... otoz malutki nie chce jesc nic.... ma male 3 swierszcze w terra w pojemniku i mimo iz wielkoscia sa odpowiednie to nie chce ich jesc a nie moge poki co dorwac wylegu siwerszcza (wysylka odpada-temperatury) aby byly jeszcze mniejsze.... mysle ze malutki mial jakis zapas jedzonka cos a'a woreczek zolciowy ktory wpierw musi zostac wchlonety ale mysle ze w ciagu 3 dni juz go zuzyl... jak sie myle to prosze o sprostowanie i o ewentualne porady.....

majusia10
25-12-2013, 06:27
ktos wie?

Pituophis
25-12-2013, 07:27
Młode Lacertidae jedzą po 5-7 dniach od wylęgu, a nawet później, więc z anolisami może być podobnie i pewnie też jeszcze żółtka nie zużył. Natomiast bardzo ważne jest niedopuszczenie do odwodnienia.

Jaca16
25-12-2013, 09:17
moj pierwszy nie jadl przez dwa tygodnie od urodzenia wiec nie panikuj.jak mu sie bedzie chcialo to zacznie wdupiac

majusia10
25-12-2013, 09:28
no powiem ze mnie pocieszyliscie i to bardzo :) teraz jestem spokojniejszy.... ale on taki chudy jest...

42d3e78f26a4b20d412==