PDA

Zobacz pełną wersję : Najtańszy gekon



ścinek
22-12-2013, 11:13
jaki jst najtańszy gekon ale w miare mały?????

Ciapek_anolis
22-12-2013, 11:40
gekon płaczący

Plutoo
23-12-2013, 01:01
Wejdź na stronę jakiegoś sklepu, np. Biofila (http://www.biofil.pl) i zobacz ceny jaszczurek a potem poszukaj w necie długości. Ten post i tak pewnie szybko wyleci, bo gadów nie kupuje sie na centymetry.

Nazar
23-12-2013, 02:12
hm w biofilu sie kupuje:/ np agamy.

AGAM
23-12-2013, 02:16
hehe :D a czemu ma post wylecieć?? pytanie jak pytanie :) Cena zalezy od sprzedawcy, ale ogólnie najtańsze są tzw gekony domowe, czyli Hemidactylusy i Cosymbothusy. U hodowcy można kupić za ok. 10zł.

minok
23-12-2013, 07:08
Nie wiem czy to dobre podejście: kupowanie zwierzaka dlatego, że jest tani.

AGAM
23-12-2013, 08:06
Skoro może mu zapewnić warunki to czemu nie?? A zresztą nikt nie powiedział że on go chce kupić.

JoShi
24-12-2013, 04:17
Ale najtanszy jesli chodzi o kupno czy jesli chodzi o utrzymanie ?
Pytasz o cene samego gekona, czy tez z nezbednym do jego utrzymania ekwipunkiem ?

JoShi
24-12-2013, 04:18
Dlaczego nie ? Bo jesli nie stac go na zwierzaka to jak go bedzie stac na zapewnienie mu warunkow ?

AGAM
24-12-2013, 05:43
a kto Ci powiedział że nie stać go na utrzymanie i zwierzaka :/ nawet jeśłi ktoś ma dużo kasy to nie znaczy że musi ją przeznaczać na drogie zwierzęta.... nie zaglądajcie ludziom w portfel i dopowiadajcie sobie ciekawych historyjek.... Utrzymanie gekona nie jest drogie.

JoShi
25-12-2013, 02:11
Naprawde ? Prosze, podaj jakies konkretne argumenty.
No moze ja podam

Po pierwsze, jesli mowimy o cenie gada to nalezy wliczyc caly ekwipunek jaki trzeba kupic wraz z gadem.
Po drugie nalezy uwzglednic Kilka razy w tygodniu pozywienie, ktore najczescie sie kupuje. Jesli sie hoduje, to trzeba wliczyc pozywienie dla pozywienia. I same swierszcze i maczniaki nie wystarcza, bo pozywienie powinno byc urozmaicone.
Po trzecie, nalezy wliczyc energie elektryczna (wiem, za niektorych ta czesc placa rodzice, ale to nie znaczy, ze tego kosztu nie ma)
Po czwarte, nalezy wliczyc dwie wizyty a najmarniej jedna rocznie u weterynaza, badania profilaktyczne (wiem niektorzy maja to gdzies i sa nawet z tego dumni)
Po piate u sporej liczby gatunkow nalezy wliczyc specjalistyczne lampy UV, ktore kupuje sie i wymienia co pol roku (niektorzy w ramacj oszczednosci nie kupuja takich lamp i mysla, ze podawanie wapnia to zrekompensuje)

No to prosze teraz o rzeczowe argumenty z Twojej strony.

AGAM
25-12-2013, 08:27
Po pierwsze nie wiem co sie tak czepiasz kosztów utrzymania, bo temat dotyczy ceny gada.... i nie wiem po co wnikać głębiej - a moze on już ma terrarium?? Czepianie się szczegółów.... a jak się ktoś zapyta o najdroższa jaszczurkę to co?? stwierdzisz że jest bogatym snobem i nie ma co robić z pieniędzmi??

Ekwipunek owszem jest wazny - dla gekona domowego wystarcza małe terrarium i żarówka - koszt powiedzmy 50zł, reszte można znaleźć w lesie. Jak się samemu zrobi terrarium, to jest to jeszcze tańsze.
Pożywienie można łapać, a w zimie samemu hodować.
25 lub 40W żarówka raczej nikogo nie zrujnuje...
Po co chodzić z pojedynczą małą jaszczurką, która nie ma objawów chorobowych do weterynarza?? Poza tym wybacz, ale mało kto będzie przemierzał pół Polski żeby znaleźć weterynarza, który nam powie czy nasz ejaszczurki są zdrowe... Pierwsze objawy powinien rozpoznawać hodowca. Jedynie w większej hodowli rutynowe kontrole weta są konieczne.
Wiele gekonów nie wymaga UV.

Ja osobiście prawie wogóle nie wydaje kasy na moje zwierzeta - przynajmniej jeśłio mowa o pieniądzach z innych źródeł - jak coś kupuje to w zamian za kase uzyskaną z handlu nadwyżkami z mojej hodowli. Terraria urządzam sam. Pokarm jak jest ciepło łapie, w zimie hoduje.

JoShi
01-01-2014, 01:42
> Po pierwsze nie wiem co sie tak czepiasz kosztów utrzymania, bo
> temat dotyczy ceny gada.... i nie wiem po co wnikać głębiej - a
> moze on już ma terrarium?? Czepianie się szczegółów.... a jak
> się ktoś zapyta o najdroższa jaszczurkę to co?? stwierdzisz że
> jest bogatym snobem i nie ma co robić z pieniędzmi??
Nie czepiam sie tylko grzecznie pytam czy pytajac o najtansza jaszczurke ma na mysli sama jaszczurke, jaszczurke z wyposazeniem czy jaszczurke z wyposazeniem i utrzymaniem. To Ty sie czepiasz.



> Ekwipunek owszem jest wazny - dla gekona domowego wystarcza
> małe terrarium i żarówka - koszt powiedzmy 50zł, reszte można
> znaleźć w lesie. Jak się samemu zrobi terrarium, to jest to
> jeszcze tańsze.
> Pożywienie można łapać, a w zimie samemu hodować.
Karmienie owarow tez kosztuje.

> 25 lub 40W żarówka raczej nikogo nie zrujnuje...
Zakup nie. rozumiem, ze za prad placa rodzice. To normalne.

> Po co chodzić z pojedynczą małą jaszczurką, która nie ma
> objawów chorobowych do weterynarza??
Po to, zeby kontrolowac jej zdrowie. Jak jaszczurka ma obvjawy chorobowe, szczegolnie mala jaszczurka to z reguly jest juz za pozno na jej ratowanie. A jesli ktos uwaza, ze nie bedzie chodzil ze zwierzakiem do weta bo nie potrzeba to moim zdaniem nie stac go na utrzymanie zwierzaka.


> Wiele gekonów nie wymaga UV.
Owszem, ale trzeba sie liczyc ze najtansza bedzie akurat ta jaszczurka, ktora wymaga ;)


> Ja osobiście prawie wogóle nie wydaje kasy na moje zwierzeta -
Znalazles sposob, zeby oszczedzac ich kosztem ? Pytam z ciekawosci. BO ja mam sporo gadow i wiem ile to kosztuje. Najwiecej kosztuje prad.

42d3e78f26a4b20d412==