Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Kameleon Jemeński Kilka ważnych pytań



filip_gd
24-12-2013, 13:38
Witam,
2 dni temu stałem się posiadaczem tego pięknego zwierzaka.
Dziś przeniosłem go do nowego terrarium i tu kilka pytań.
Kamek ma około 10cm z ogonkiem jest malutki.
Wykonałem terrarium z płyty osb 80x70x30 chyba może sie w nim zgubić:)
Jeśli chodzi o wentylację to zastosowałem balchę perforowaną poszło jej około 2m bieżące.
Dodatkowo zainstalowałem wentylator nadmuchujacy świeże powietrze do terrarium w takim miejscu aby zwierzak nie mógł się przeziębić.
I tu pytanie : czy to starczy? Mam możliwość dołozenia jednwgo wentylatorka - są dość ciche więc nie powinny go niepokojić.
Jutro dostane świetlówkę Repti Glo 8 - czy stosować 8 czy raczej 5.
Czy vibowit i wapno starczą? Czy np. warto inwestować w elektrolity hagena?
I najważniejsze - z czego one najchętniej piją? Spryskałem kilkakrotnie terrarium ale nie zauważyłem żeby zlizywał? Ma miske z wodą ale większoć gadów z nich nie pije.
Czy to normalne że wlazł najwyżej jak się da jest lekko brązowy i siedzi tam od 3-4h? Pewnie jest przestraszony ... jednak upolował świerszcza... super :):)
czekam na odp.
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich posiadaczy tego pięknego gada

Adamek
24-12-2013, 14:27
witam

jak na początek kupiłes troszke za małego kamka ale spoko :)
po 1 jeśli terra ma wysokość 30 cm to jest stanowczo za niskie kameleony to jaszczurki nadrzewne i powinny mieć wysokie terrarium.
po 2 używam repti glo 5.0 i wydaje mi sie że lepsza jest. 8.0 stosuje sie przeważnie dla gadów pustynnych
po 3 jeśli terra ma naprawde dobrą wentylacje to nie trzeba żadnych gadgetów typu wentylatorki piszesz 2m bierzące ale nie napisałes jakiej szerokości :)
po 4 kup witaminy dla gadów do tego sepia vibowitu dla kameleonów nie polecam
po 5 z miski kameleon raczej pił nie będzie zrob mechanizm z którego kapie woda albo naucz go pić z nakraplacza kameleony widzą tylko "ruszającą się" wode niewiem dlaczego ale tak już jest :)
a kamek jest brązowy bo przeżył transport jedno terrarium i za 2 dni następne więc nie dziw mu się.
To chyba wszystko odemnie. Życze udanej hodowli :)

filip_gd
24-12-2013, 14:57
Witam
Dzięki za odp.
1.Terra ma 80cm wys 70 szer i 30 gł
2.Kupiłem juz 8.0 więc chyba nie mam wyjścia i będzie miał 8.0 następnym razem kupie 5.0
3.2m po chyba 6cm tyle się nasłuchałem o tej wentylacji ... grr wentylatorki zostawie:)
4. Witaminki kupie...
5. Heh co to jest nakraplacz?:):)
6. Już jezt zielony - śpi, wcześniej też zaczął robić się zielony więc chyba powoli jest dobrze

filip_gd
24-12-2013, 14:58
Mam nadzieje że fotka przeszła pozddr

Adamek
24-12-2013, 15:20
jeśli kamek jest tak mały to masz za grube te gałęzie w terra wywal je i daj więcej ale cieńkich. A nakraplacz dostaniesz w każdej aptece :)

Adamek
24-12-2013, 15:24
a jeszcze jedno dołóż do terra cieńkich gałęzi i te co są też zostaw kamek w ciągu 2 dni przeżył transport jedno terra drugie terra i jeszcze go nie stresuj z wyciąganiem gałęzi a dodaj duzo cieńkich napewno będzie wolał na nich przesiadywać. I nie stresuj go jeszcze bardziej braniem na ręce bo on już dość stresów przeżył

Art82
28-12-2013, 07:52
Jak widziałem na zdjeciu terarium spoko a wemtylatorki tez zostaw ja tez mam, ale moje terarium jest całe ze szkła i u góry ma samą siatke.
Co do Oświetlenia to mam Reptiglo 8 i lustrzankę przy której kamek sie wygrzewa.

Co do picia to mój pije jak zpryskam terarium pije tez z pipetki, a ostatnio chce go nauczyc pić, z normalnego poidła dla gryzoni i chyba powoli sie bedzie uczył, tylko pije wtedy jak widzi krople. :D

Co do witamin to polecam witaminy : moze być zwykła calcium pantothenicum i witaminki np:Serra reptilin, lub ostatnio kupiłme witaminy specjalne dla kamków i teraz nie musze juz mieszac witamin z calcium sa to witaminy,"Zoo Med`s" Reptivite , Pamietac trzeba zeby podawac wiecej calcium niż witamin.

Daj tez do terariumk wiecej zielonego jakies fototapety na tyły i duzo roślinek kamek bedize sie wtedy lepiej czuł, no i racją gałałeźie takie zeby mógł swobonie je łapac , ja kupiłem w kwiacarni jakies takie suche badyle nie wiem jak to sie nazywa :Dale mzoesz zobaczyc :D.

to tyle i powodzienie :D

42d3e78f26a4b20d412==