PDA

Zobacz pełną wersję : agama brodata-osesek



Drake
25-12-2013, 09:49
Czesc,
Czy mojej agamce (ok 22 cm) moge co jakis czas podawac malutkie mysie oseski? Ale naprawde bardzo rzadko.

Pituophis
25-12-2013, 10:21
Nawet powinna jeść oseski, z uwagi na dużą zawartość wapnia. Można dać kilka miesięcznie(kilkudniowe). W tej chwili rośnie bardzo szybko i jeżeli nie zostanie mocno przekarmiona to się się nie otłuści.

Bocieq
25-12-2013, 12:04
Ja rowniez polecam podawanie osesków - bardzo ładnie rosnie :)

Drake
25-12-2013, 13:24
heh Dzieki:)

marq35
25-12-2013, 15:02
oseski mozna dawac raz na miesiac...
ale 22cm agamka moim zdaniem troszke mala
30cm spokojnie poradzi sobie z oseskiem kilkudniowym

Gadzinka
26-12-2013, 17:59
Oseski powinno się podawać gdy agamka będzie miała ponad 30 cm I tylko sporadycznie, maximum 1 w miesiącu. Nie wolno podawać częściej,ponieważ można zaszkodzić w ten sposób swojemu pupilowi

Nazar
27-12-2013, 01:14
eh panowie i panie. TO tez zalezy od zwierzaka. Jesli jest jak odkurzacz i zje wszystko i szybko to nie widze problemu w podaniu raz na jakis czas malego oseska okolo 22 cm agamie.

Moj Siwek ma okolo 24/25 cm. Wczoraj dostal oseska( małego) Osesek w terra posiedzial NIE PRZESADZE 3 sekundy.

Najwazniejsze w podawaniu kregowcow jest to zeby ich smierc nie trwala zbyt dlugo( to nie sa prymitywne swierszcze!!!!!)

Jesli masz pewnosc ze Twoja agama zje blyskawicznie. mozesz podac raz na jakis czas.

Agamie na 100% nie zaszkodzisz.

Pituophis
28-12-2013, 07:06
Rzeczywiście skarmianymi w dużych ilościach oseskami można utuczyć jaszczurki. Niemniej jednak zawierają one mnóstwo wapnia(więcej niż jakikolwiek owad) i dużo witamin. Ja wszystkim większym jaszczurkom oseski podaję, nawet jeżeli wymaga to początkowo namawiania. Wiadomo zresztą, że jaszczurki dokarmiane kręgowcami rzadziej cierpią na niedobory wapnia. Co prawda agamy brodate w naturze tylko wyjątkowo jedzą ssaki, ale dość często pożerają mniejsze od siebie jaszczurki. Wydaje mi się, że zwłaszcza agamy rosnące, czy używane do rozmnażania mogą golasków dosyć dużo dostawać, choćby z powodu dużej zawartości wapnia( mniej więcej 10% diety). Nie ma innych niebezpieczeństw niż otłuszczenie, ale do uniknięcia tego wystarczy monitorować stan zdrowia jaszczurki.

42d3e78f26a4b20d412==