PDA

Zobacz pełną wersję : Co mam robic??



boa1990
31-12-2013, 02:51
Witam!!!
Mam w swojej hodowli Warana Nilowego i nie moge go oswoić co mam robic??Za kazdym razem gdy prubuje go pogłaskac czy np. dac mu wode to mnie gryzie i tłucze ogonem.JAK GO OSWOIC?????

goblin
31-12-2013, 03:22
Zostawie bez komentarza fakt iż masz lat 15 i masz warana nilowego... tej jaszczurki najzwyklej nieda się oswoic co innego gdyby był to waran stepowy te dają się w pewnym stopniu oswoić...

minok
31-12-2013, 08:29
A co myślałeś, że będziesz mógł go przytulać:|

M.I.R.A.S.
31-12-2013, 09:00
Chyba nie wyjdzie z oswajaniem :/ myśle że on jest z odłowu , a po za tym jezeli to wyrosniety osobnik to raczej nie ma szans....

boa1990
31-12-2013, 10:47
EJ bez przesady z tymi opiniami dobra!Poprostu chcialem zapytac

JoShi
01-01-2014, 02:05
Najlepiej go poka=ochaj takiego jakim jest i nie oswajaj na sile. Po co mialbys to robic ?

A tak na marginesie jak dlugo to juz trwa ?

Pituophis
01-01-2014, 05:26
Warany nilowe prawie nigdy nie oswajają się tak, żeby pozwolić się dotykać, nie mówiąc o braniu na ręce. Na ogół pozostają płochliwe i starają się uciec, a w razie koniecznosći atakują. Duży osobnik potrafi poważnie poranić. Ważne jest duże terrarium z kryjówkami, aby waran mógł się schować i nie był na okrągło narażony na stres np. przy czyszczeniu czy wymianie wody. Nie wyciągać na siłę!
Czy waran został odrobaczony? Czym go karmisz?

boa1990
01-01-2014, 12:05
Waran został odrobaczony i karmie go wołowiną i myszkami. A tak wogule to mi juz daje sie dotykac i go glaskalem ok 10minut!:P:P:P

Pituophis
01-01-2014, 12:31
Nie dawaj wołowiny. Ma fatalny stosunek wapnia do fosforu. Myszy są bardzo dobre, ale powinny być tylko częścią diety. Konieczne także jest podawanie owadów(świerszcze, karaczany), ryb, ślimaków, krewetek(w sklepach zoologicznych do nabycia mrożone).Czasem można dać przepiórcze jajko. Karm nie częściej niż co 2 dni. Właściwie waran powinien być tak karmiony, aby i bezpośrednio po nakarmieniu był lekko głodny. O przekarmienie u nich bardzo łatwo.
Oswajaj go ze swoją obecnością, ale nie ścigaj, nie dotykaj, gdy widzisz, że się boi.
Tylko bardzo niewielki odsetek tych waranów pozwala sobie na bliższy kontakt z człowiekiem, ale może właśnie na takiego natrafiłeś:).

42d3e78f26a4b20d412==