PDA

Zobacz pełną wersję : kolor agamy



saya
31-12-2013, 04:13
witajcie,
co to za oznaka ze moja agamka brodata jest ciemna wieczorami,
a ostatnio nawet w ciagu dnia ?

Allanon
31-12-2013, 04:40
Gdzies czytalem ze zmiania koloru na ciemniejszy to oznaka stresu u Agamek ale nie jestem do konca pewny wiec mam nadzieje ze ktos bardziej doswiadczony sie wypowie na ten temat.

Double
31-12-2013, 05:26
agamy ciemnieją gdy czują się nokomfortowo (stres, ból) oraz gdy ich organizm ulega ochlodzeniu

Nazar
31-12-2013, 06:05
czyli noca:) wiec to normalne

Dragonsong
31-12-2013, 06:41
Nie zawsze ciemnienie u brodaczy oznacza coś zlego. Rowniez pod UV robia sie bardzo ciemne by jak najwięcej skorzystac z tych promieni. Wieczorem moze byc jej tez poprostu chlodniej - sprawdz temp w terrarium czy jest odpowiednia.

Gadzinka
31-12-2013, 10:22
Ciemnienie u agam oznacza ich złe samopoczucie lub stres. Ale często też zdarza się,że ciemnienie nic nie oznacza,po prostu taki urok naszej agamki.Jednak gdy wcześniej nic takiego się nie działo warto jest zastanowić się,czy rzeczywiście wszystko jest w porządku. Może pora wymienić UV?? A może masz ją od niedawna i jeszcze się niezaaklimatyzowała?? Ciężko zgadnąć. Powinnaś podać nam jakieś szczegóły,żebyśmy mogli konkretniej odpowiedzieć.

Nazar
31-12-2013, 14:05
A moze tez zblizajaca sie wylinkę? Moj pociemnial ostatnio. zastanawialem sie co jest a tu z nog skora zlazi....

AGAM
31-12-2013, 14:55
też temperatura ma duzy wpływ na barwe. Mój samiec cżesto jest ciemny dopóki się pożądnie nie wygrzeje, podczas kiedy samica w tych samych warunkach ma stale ładne kolorki. Kwestia osobnicza i nie koniecznie niepokojąca. Postaraj się zmienić jakieś paramaetry w terrarium i obserwuj jesgo reakcje.

saya
01-01-2014, 08:04
to jest tak - mam ją od ... 2-3 miesiecy, przesla chorobe cryptosporidium serpentis
ale jest juz wyleczona.
faktycznie jak siedzi pod promiennikiem to jest jasniejsza , ale jak siedzi w 2 koncu terra
to ciemnieje bardzo. czesto zdaza jej sie to w ciagu dnia,
a nie wiem co moze byc stresowego dla niej, bo nic sie nie dzieje w pokoju,
ani glosno muzyka ani halasy nic takiego, ja sie szwedam ale jest do mnie przyzwyczajona wlazi na reke je z reki itp.
czy to w jaki kolwiek sposob jest niebezpieczne ?

Nazar
02-01-2014, 16:57
nie sadze. Ten typ tak ma:)

bunia
04-01-2014, 12:18
nie ma sie czym przejmowac jak kupilam swoja to tez mnie to zastanawialo lecz teraz juz wiem ze agamy zmieniaja kolor jak sa zestresowane ale i nie tylko bo moja szarzeje jak wlaczam jej lampe uv. NIe martw sie nc jej nie jest. Ludzie sie czerwienia jak sie ich zawstydzi a agamy zmieniaja kolor jak sie s=czegos boja ;)

saya
05-01-2014, 05:34
no tak ale jak sie czegos boi tzn ze ma zle warunki :(
i ze jest zestresowana - a co za tym idzie - gorzej jej sie zyje :(

42d3e78f26a4b20d412==