PDA

Zobacz pełną wersję : łączenie gekonów



Amaranta
31-12-2013, 15:04
sytuacja:
Dwa gekony Vitattusy
Jeden Greshimani
Jeden Tarentola Mauritanica
Jeden Tarentola Annularis
I ostatni Pachydactylus bibroni
Pytanie: Czy któreś w jakiś sposób można połączyć?

Pytanie może się wydać dziwne ale to bardzo istotne dla mnie

AGAM
31-12-2013, 15:11
Jeden Tarentola Mauritanica
Jeden Tarentola Annularis
I ostatni Pachydactylus bibroni


Właścwiie wszystkie te 3 gatunki mają podobne wymagania i jełsi są podobnych wymiarów i masz dość spore terrarioum to mozesz spróbowac dac je razem i obserwować. Jak nie będą się atakowac to mozesz je razme trzymać.


A co to jest Greshimani??

Jasiu_B
31-12-2013, 15:35
a nie ma czaszem moliwosci iz te trzy gatunki beda sie wrogo wzgledem siebie zachowywac?? u wszystkich trzech wystepuje terytorializm, sa podobnej wielkosci, nawet wygladem sa podobne wiec moze sie zdarzyc ze samce beda sie wrogo nawzajem zachowywac..

to juz chyba lepiej trzymac wiekszy harem jednego gatunku, albo zbudowac terrarium dostatecznie wielkie by wszystkie trzy gatunki moglyby miec swoje terytorium- wtedy obserwacja moglaby byc naprawde ciekawa:D

M.I.R.A.S.
31-12-2013, 15:44
Nie dosyć że mają bardzo podobne wymagania, to w dodatku całkiem możliwe ejst spotkanie się tych gatunkjów w naturze (płn. Afryka)

Amaranta
01-01-2014, 00:01
tak do konca nie wiem
musze sie rozejrzec w opisach
aq raczej w zdjeciach

Aron
01-01-2014, 05:26
Wszystkie trzy (Tarentola annularis, Tarentola mauritanica i Pachydactylus bibroni) chociaz mają podobne wymagania osobiscie jestem przeciwny łaczenia ich w jednym terrarium. Sam przez jakis czas trzymalem 2 osobniki Tarentoli m. z jednym Pachydactylus b. Po jakimś czasie z nie wiadomych powodów Pachydactylus zaczął atakowac samiczke Tarentoli, natomiast samiec Tarentoli Pachydactylusa (chociaz samiec Tarentoli był zdecydowanie mniejszy)...
Nie zaleznie czy mozna je spotkac w podobnych warunkach środowiskowych to nie powinno sie ich łączyć, poniewaz wg mnie nie zalezy to czasem od płci danych osobników, bądź nawet terytorializmu lecz od charakteru pojedynczego osobnika którego przed połączeniem z innym gatunkiem nie sposób odgadnąć czy będzie to osobnik dominujący, czy też nie.

Gadzinka
02-01-2014, 08:33
Nie powinno się łączyć różnych gatunków

42d3e78f26a4b20d412==