PDA

Zobacz pełną wersję : A.ameiva - uzupełnienie informacji



ross
01-01-2014, 15:00
Witam,
na samym początku chce napisać, że przeglądałem forum, google i inne stronki. Chce kupić parke i potrzebuje jeszcze kilku informacji od osób, które posiadają już ten gatunek. Oprócz standardowych informacji o temperaturze czy wilgotności musze sie upewnić czy terrarium 150x50x50-60wys nie bedzie zbyt male dla parki. Druga sprawa to żywienie, nie znalazłem konkretnej informacji o ilości podawanego pokarmu. Prosze żeby wypowiedziały się osoby, które miały styczność z tym gatunkiem.

Z góry dziekuje

Arrow
02-01-2014, 00:47
witam,

amewiwy do dosc ruchliwe jaszczurki, ale to terrarium im wystarczy, wystroj mui byc dobrze zrobionwy, mocno przymocowane konary itp.

co do zywienia to jedza w sumie wszystko, owady, kregowce(myszy, ryby itp.), troche owocow, chetnie pija zoltko jajka, no i duzo wody - wszystko co zmiesci sie im do pyska ;)

najlepiej karmic dorosle obficie co trzy dni

Dragonsong
02-01-2014, 15:21
No to tak: główne info masz na serwisie terrarystyka.com.pl (ruszy niedlugo znowu jak tylko serwer wstranie) chwilowo dziala moja zapasowa strona gdzie jest ten sam opis http://jaszczurkownia.friko.pl/ameivy.html

Jak dla mnie to szerokosc tego terrarium jest troche za mała. Wysokość nie gra roli - bardzo słabo sie wspinają.

Jeśli chodzi o jedzenie - moje są bardzo wybredne: samica je świerszcze, żółtko i czasem zabierze mi z ręki mącznika lub drawnojada, samiec je wszystko co żywe - uwielbia też ryby w kazdej postaci. Owoców nie tknęły jeszcze, noworodkow tez nie chciały. Moim gadom podaje pokarm codziennie żeby miały ruch - tak gdzies po 5 swierszczy - chociaz niektorzy twierdzą że jest to za duzo i troche racji mają ;)

ross
03-01-2014, 06:03
Niestety narazie nie mam mozliwosci zbudowac szerszego terrarium.

Agata (Dragonsong), mam sprawe do Ciebie. Na terrarystyka byl konkurs zwiazany z mrowkami, niestety stronka padla i nie wiem czy wygralem czy nie:) potrzebuje jakis kontakt do kogos kto ma wyniki. Czytalem tez twoja stronke, piszesz tam ze twoja ameiva sklada jaja, jezeli bede kupywal u Ciebie to po pierwsze bede mogl odebrac osobiscie,a po drugie co wazniejsze nie bede musial kupywac u niedzielskich( specjalnie z malej). Tak, ze jak mozesz odezwij sie na gg: 3193550 i moze sie dogadamy. Mam twoj numer ale nigdy sie na nim nie pojawiasz, czyli chyba jest zly.

Dragonsong
04-01-2014, 01:57
Stronka jest teraz bardziej zaktualizowana i jest więcej info: ameiva rzeczywiście składała jaja ale za każdym razem zjadał je jej samiec (uwielbia jaja) niestety ostatnich jaj nie była ona w stanie złożyć i musiała być operowana - samiczka żyje ale jaj już nigdy nie będzie mieć ponieważ trzeba było usunąć jajniki.

Jeśli chodzi o konkurs na terrarystyce to wygrał ktoś inny.

ross
04-01-2014, 02:59
Wiesz moze czym bylo to spowodowane ze nie mogla zlozyc jaj?

Dragonsong
05-01-2014, 02:36
jedne jaja złożyła wcześniej ale jest to malutka samiczka (no i bardzo młoda) i następne poprostu były dla niej za duże do zniesienia.

42d3e78f26a4b20d412==