PDA

Zobacz pełną wersję : zastepczy pokarm dla gekona placzacego



Saurus
04-01-2014, 03:49
dostalem wczoraj od kolegi na czas jego wyjazdu- na tydzien- gekona placzacego z terrarium zebym sie nim zajal. Mam hodowle muszke owocowek ale w tej chwili mam tylko larwy, muszki beda za 2-3 dni. Gekon jadl ostatnio 3 lub 4 dni temu :(. I stad pytanie: czy moge kupic i podac mu cos w zastepstwie, np. larwy ochotki lub inny podobny pokarm?

malek
04-01-2014, 06:27
mozesz isc do sklepu i kupic zwyklego gerbera albo danonka... moj sie tym opycha az mu doopa rosnie :p poza tym zjada male karaczany muszki swierszcze i maczniaki

Saurus
04-01-2014, 06:57
ale gekon ma okolo 5 cm, moze nieco wiecej, czy poradzi sobie z maczniakami? Bo mam mozliwosc kupienia ich.

amatorek
04-01-2014, 07:45
poradzić to może sobie poradzi ale zjedzenie może być nie miłe w skutkach ( zaczopowanie) a na dodatek to młody gekon więc zagrożenie wzrasta - ja bym radził tam jak malek kupić gerberka albo jakis serek np. danonka ( kubeczek tylko 0,89 groszy ;) )

Saurus
04-01-2014, 08:02
a on potrafi strawic takie przetwry mleczne jak np. Danonki? Gady nie sa przeciez przystosowane. ALe chyba powiem koledze zeby w ogole zaczal to podawac, bo zastanawialismy sie jak podac mu wapn- a w danonkach jest mnostwo wapnia :D

malek
04-01-2014, 10:38
maczniakow całych nie daje bo są.... za silne czasami jak daje połowe mączniaka malym ptasznikom to reszte daje gekonowi a on wyjada środek...:) poza tym lubią lizać banany mozesz im tez dawac wibowit i startą sepie w jakiejs miseczce

42d3e78f26a4b20d412==