PDA

Zobacz pełną wersję : Szyszkowce x 2



Kawior
09-12-2011, 03:44
Cześć

Kupiłem ostatni dwa szyszkowce. To moje pierwsze jaszczurki trzymałem do tej pory jedynie węże. Przeczytałem opis znalazłem kilka stron na innych, ale nie ma tem nic ciekawego. Jeśli macie jakieś doświadczenie z tymi jaszczurami to napiszcie kilka najważniejszych wskazówek co do hodowli. Czy odrzucają ogon? Jak często karmić i jak dużo? itd.

Pozdrawiam
Kawior

Kawior
09-12-2011, 03:55
Aha przeczytałem że należy im dawać witaminy do pokarmu. Jakie witaminy używacie i jaka ilość no i wapń ile tego wapnia bo na jednym z postów Dr Robert napisał, że "mase" ale mało mi to mówi o ilości.

pozdrawiam
kawior

Kawior
09-12-2011, 04:01
Aha :)) I jeszcze jedno. Może mam parke (było by fajnie). Doczytałem sie gdzieś, że należy obniżyć temperature na jeden miesiąc aby je rozmnażać. Do jakiej temperatury obniżyć i jaka pora roku jest najlepsza.

Pozdrawiam
Kawior

cromat
09-12-2011, 08:21
www.terrarium.com.pl => opis gatunków => Szyszkowiec zwyczajny =>Przeczytaj pare razy i wszystko wiesz jak co i gdzie....

Szyszak
20-12-2011, 01:00
1 . Nie odrzucaja ogona . 2 . karmic raz dziennie . 3 . Po dwa trzy owady na glowe . ( doroslym po cztery ) .

GrzegorzG
07-02-2013, 02:03
To z odrzucaniem ogona to pewne - nie odrzuca nigdy - nawet jak się go za niego przytrzyma.

dr Robert
07-02-2013, 09:14
A wydawało mi się, że napisałem obszerny opis. Cromat nie kieruj na opis szyszkowca zwyczajnego bo tego w Polsce chyba nikt nie ma i nie wiem po co w ogóle ten opis się tu znajduje. W europejskich hodowlach to także wielka rzadkość, no i bardzo droga. Ten który trafia do nas z Tanzanii to Cordylus tropidosternum i w opisie chyba dość obszernie podałem informacje na podnoszone tematy, m.in. rozmnażania, zimowej przerwy w aktywności itp.

GrzegorzG
08-02-2013, 03:29
>> ...i w opisie chyba dość obszernie podałem informacje na podnoszone tematy, m.in. rozmnażania, zimowej przerwy w aktywności itp. <<

No dobrze, ale co z ogonem???

dr Robert
08-02-2013, 05:42
Prawda, nie napisałem nic o autotomii. Nawet siegnąłem do:
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=3628&t=3560&v=f
ale tam tez Cordylidae mi umknęły.

A więc za Zug'iem "Herpetology" 2001, wyd. Academic Press: "The tail is moderately short to long and autotomic; a fracture plane occurs anterior to the transverse processes of each caudal vertebra."
Czyli po naszemu autotomia wewnątrzkręgowa występuje, w kazdym kręgu ogonowym miejsce pęknięcia znajduje się z przodu w stosunku do wyrostka poprzecznego.

GrzegorzG
08-02-2013, 07:45
dziękuje bardzo i pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==