PDA

Zobacz pełną wersję : SZYSZKOWCE i co dalej??????



Michał Jędrzejczak
24-12-2011, 00:44
-Jak często wymienia się u nich podłoże{kokos}?
-Jak często się je karmi?,czy czekać aż mączniaki i świerszcze zostaną zjedzone?
-Czy to normalne,że z ogona schodzi im skóra?

Krzysztof.W
24-12-2011, 03:28
Ja tszymam szyszke na piasku zmieszanym ze żwirkiem, otchody są widoczne wiec łatwe do sprzątnięcia i takie podłoże naturalnie wygląda. Podłoże wymieniać nie trzeba aż tak często właściwie to kokos takrze, powinieneś sam wiedziweć kiedy wymienic kokos. Karmić gadziny powinno sie 2 razy w tygodniu.
To normalne, wylinka jest bardzo rozciagnieta w czasie, mojemu szyszkowcowi skóra ( wylinka ) wisi płatami ze wszystkich łapek już dosyć długo, chyba go shwytam i zdejme mu tą wylinkę.


Cześć@_@

Michał Jędrzejczak
24-12-2011, 03:34
a co ze świerszczami śródziemnomorskimi?Jak się je podaje?
Jedni mówią,że można je wpuścić do terrarium i już a inni powiadają,że należy je podawać pensetą bezpośrednio do pyszczka??

dr Robert
24-12-2011, 08:45
Wpuścić do miseczki ustawionej w terrarium.

Michał Jędrzejczak
24-12-2011, 09:36
to przecież te "paskudne" świerszczyki pouciekają zanim szyszkowce zdążą je zaatakować!!!!!!???????
a jeszcze mączniaki jak długo mogą być w terrarium??

dr Robert
24-12-2011, 09:55
Jak nie zjedzą od razu to znaczy, że nie są głodne (lub silnie zestresowane). Pozbawione kończyn skocznych świerszcze szybko nie uciekną z miseczki.

Michał Jędrzejczak
24-12-2011, 10:23
Dzięki za porady -spróbuję!!
Jeżeli mógłbyś mi doradzić jeszcze to jak mogę urządzić terrarium{czy można wkładać rośliny i ewentualnie jakie}???!!!
i jaką można gałąź??

dr Robert
24-12-2011, 10:53
Nie ma znaczenia jaką gałąź (raczej nie iglastego), roślinki mogą być, ale niekoniecznie. Nie ma znaczenia jakie, bo roślin nie jedzą. Korzenie, skałki po których chodzą i pod którymi się chowają są wskazane.

Więcej informacji i zdjęcia m.in. na stronach:
http://www.tallbo.com/
http://www.anapsid.org/cordylus.html
http://www.agamen.de/reptilien/tasman.htm

snaak
24-12-2011, 16:01
wazne jak juz dr robert wspomniaj sa kamienie moje maja gotowe kryjowki ale najbarzdiej lubia sie wciskac miedzy kamienie i lubia sie wspinac

Michał Jędrzejczak
25-12-2011, 02:13
Mam pytanko,dlaczego moje szyszkowce nie chcą jeść ani świerszczy ani larw mączniaków przecież nie są zestresowane?????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????????????????????????????????

Fryta
25-12-2011, 05:38
Skąd wiesz? Może są? Przecierz Ci nie powiedziały.

dr Robert
25-12-2011, 07:46
Podawaj pokarm co 2-3 dni. Może nie są zby głodne ?

Michał Jędrzejczak
25-12-2011, 11:58
Sam już niewiem co robić!!! Byłem dzisiaj w sklepie zoologicznym i znowu
dowiedziałem się czegoś nowego.Ja chyba zwariuję!!! Gdy kupowałem szyszkowce sprzedawca niejakiego sklepu SMOK w Warszawie wcisnął mi podłoże z kokosa a dzisiaj -kokos absolutnie tylko piasek i żwirek!!!!
COOOOOOO rooooobić??????

Michał Jędrzejczak
25-12-2011, 12:01
Ponieważ jestem początkującym terrarystą-co to jest ta wylinka?
Czy to skóra ,która schodzi ,jeżeli tak to w jakich okolicznościach i dlaczego???

Nook
25-12-2011, 12:04
Ponieważ jesteś początkującym terrarystą użyj archiwum czyli wyszukiwarki..

A tutaj z internetu
http://www.wsip.com.pl/oip/biologia2/uczen/dzial_6/d6_ctw_19_4.html

Przydatny jest też
www.google.com

Leloo
25-12-2011, 13:12
Michał - również jestem niedoswiadczonym posiadaczem szyszkowcow, ponieważ są one u mnie raptem 9 dni, jednak postaram się coś Ci doradzić... Podłoże - u mnie piaskek + żwir, a także mam kamień (tzw. łupek) bezpośrednio pod żarówką, na którym szyszki się wygrzewaja jak maja ochotę, podaje im również na nim wodę, którą chętnie spijają z niego. Druga sprawa - żywienie. Nie podawaj im mączniaków, ew. rób to bardzo rzadko (powodują otłuszczenie zwierząt), podstawa to świerszcze, ja wrzucam je codziennie, jednak dopiero raz zdarzylo się, żeby jedna szyszka zjadla świerszcza dwa dni pod rząd, jedzą zazwyczaj co 2 dni. Świerszcze wrzucam bezpośrednio do terra (jeden na szyszkę) i gadzinki doskonale sobie radzą z polowaniem na nie. Co do kryjówki - u mnie jest łupinką z orzecha kokosowego, która służy jako kryjówka, a także chętnie się na niej wygrzewają, no i mają możliwość wspinania się na nią...
Dobra, więcej grzechów nie pamiętam ;)
Trzymaj się i jak coś to pytaj smiało!

Leloo
25-12-2011, 13:13
Zapomniałem dodać, że należy koniecznie usuwać świerszcze na noc

Michał Jędrzejczak
25-12-2011, 23:17
Leloo dzięki za dobre rady i pozdrawiam jeszcze jedno kupiłem wczoraj sztuczną gałąz,witaminy,i świerszcze zwyczajne,a co do wystroju mam bardzo małe terrarium a dokładnie 30x20x27 co proponujesz tu wsadzić.

Michał Jędrzejczak
25-12-2011, 23:28
Leloo dzięki za dobre rady i pozdrawiam jeszcze jedno kupiłem wczoraj sztuczną gałąz,witaminy,i świerszcze zwyczajne,a co do wystroju mam bardzo małe terrarium a dokładnie 30x20x27 co proponujesz tu wsadzić.

Leloo
26-12-2011, 00:14
Hmmm... proponowałbym powiększyć terra :), ale jeżeli to jest niemożliwe, kup do niego jakiś korzeń w akwarystycznym, ustaw go gdzieś na środku (przy bokach terra mogłyby po nim wyjść). Wybierz taki, którego podstawa będzię zajmować małą powierzchnię, a góra może myć jakaś fikuśna, żeby bylo miejsce do wylegiwania się (jednak jak przedobrzysz to świerszcze będą Ci się w nim ukrywać)...
Skontaktuj się ze mną prywatnie mailem lub przez gg (4981034), podeślę Ci fotki mojego terra, może Cię zainspirują :)
Ile wogóle masz tych szyszkowców?

dr Robert
26-12-2011, 05:15
Koniecznie trzeba powiększyć terrarium !!! To jest niestety męczenie zwierząt. To terrarium dla pająka, a nie dla jaszczurek !

Konrad Romanowski
01-08-2012, 11:54
caly piasek wymieniac raz w miesiacu.
Czekac asz zje swierszcze i maczniaki (chyba ze wczesniej zdechnie to jedzenie).
To normalka ze schodzi mu skura z ogona, to na skutek wylinki.

42d3e78f26a4b20d412==