PDA

Zobacz pełną wersję : Basenik



Sipe
10-05-2013, 05:24
Mam zamiar zrobić basen dla legwana zielonego, ale zanim zaczne chciałbym zaczerpnąć informacji. Mianowicie basen chce w terra umieścić na stałe, tylko chodzi mi konkretnie co z higieną? jak legwan się opróżni do wody to nie będę przecież codziennie wymieniał. Sprawa filtrów też nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo to i tak raczej nic nie da. Jeżeli ktoś ma duży basen to niech napisze jak zachowuje czystość, chodzi mi o basen zamontowany na stałe. Przeczytałem dużo postów na forum, ale wszyscy pisali o miskach, pojemnikach itd. mnie interesuje basenik z wylewki (mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi), mile widziane zdjęcia i propozycje dotyczące wykonania.

Pozdrawiam

Yeter
10-05-2013, 05:43
Kolega ma zrobiony basen "na wysokości" z korkiem taklim jak do umywalki, pod spodem jest butelka 5-litrowa, i to wszystko zgrabnie zabudowane

Sipe
10-05-2013, 06:25
Dobry pomysł ... przemyślę sprawe, ale jak ktoś ma inne pomysły to prosze ...

Pozdrawiam

Marcin Kranc (Shazzy)
10-05-2013, 17:14
najlepiej zrob jak ja wylej z cementu zrob spust tak ijak koelga mowil na dole podlacz do spustu pompe jakas wielka np aquashut 003 kaskade bardzo aldna pompa montuej ja teraz w paludarium i za tym filtr jedne albo 2 oczkowe! i masz spokoj na 3 miesiace zrob na kranach na jednym na miesiac poltora jak chcesz na zawsze to kup bakterie nitrifikacyjne w plynie i wlej do fitlra i kupk ibeda smacnzie zjadane obieg wieczny jak nei bedzie nic wpadac do oczk to co jaksi czas anty glon bo to sprzyja glonom nie podmienianie wody i wsio:D naprawde rewelka ale jesl imylssiz powaznei pompa kol o150 i filtry po 100zl te mniejsze sa cisnieniowe wieksze juz nie i sie nie nadaja bo woda wyleci gora i nie bedzie wracac do basenu
pozdrawiam!

Sipe
11-05-2013, 05:31
Spoko, raczej się skusze, można zobaczyć etapy budowy takiego baseniku z pompami na fotkach ? jak tak, to proszę o linki :D

Pozdrawiam

Marcin Kranc (Shazzy)
12-05-2013, 09:29
z fotkami to nie wiem jak bo nie robilem teraz naprawiam blad i fotografuje prawie wszystko zeby sobie potem zaoszczedzic gadania he he

maziumi
15-05-2013, 12:48
ja nie mam takiego baseniku bo jest mi niepotrzebny ale mój kolega ma a więc:
ma przyczepiony basenik ok. 8 litrów z dwóch stron do terrarium tak jak jest to rozwiązane w betoniarce (może widziałeś gdzieś na budowie taka nieduża 1,5 m z silnikiem ) i z jednej z pozostałych części ma zatrzask aby się nie chybotała . Jak trzeba to odczepia zatrzask wykonuje ruch 90stopni i wylewa wszystko do innej większej miski . Wykonywał raz ten zabieg przy mnie i zajeło mu to ok 3 min . I w przeciwieństwie do projektów tych powyrzej żadna rurka się nie zapycha i nic potem nie wania niemiło polecam.

Legu
18-05-2013, 16:09
umieść basen jak najdalej od kożeni bo legwany lubią się wypróżniać z gałęzi,a co do wody to niebędziesz miał innego wyjścia będziesz musiał zmieniać wode z kałem,ale kał to niewszystko legwany też lubią kopać w terra i mogą nasypać do basenu dużo podłoża i co za tym idzie będziesz musiał i wymieniać codziennie wode i dokupywać ciągle podłoże.

:DDDDDDDDDDDDDDDDDd

42d3e78f26a4b20d412==