PDA

Zobacz pełną wersję : Terarium dla szyszkowców - pomysł



Double
28-03-2012, 07:11
Niedlugo chce sobie kupic parke szyszkowcow i teraz rozgladam sie za terarium. I wpadlam na taki pomysl - czy moglabym urzadzic terrarium w takim plaskim terra jak maja np. zolwie stepowe? oczywiscie z odpowiednim przykryciem od gory. przeciez ze stworzenia (szyszki) zyja na plaskich pustynnych terenach. wydaje mi sie to mozliwe. oczywiscie mialyby tam rozne lupki skalne i galezie do wspinania.
P.S. bardzo chcialabym skontaktowac sie z kim kto hoduje lub hodowal szyszkowce, zeby wiedziec o nich jak najwiecej!!! gg:3024097
pozdrawiam

wienio
28-03-2012, 14:24
ja też chętnie pogadam z taką osobą mój nr gg 3280030

xol
29-03-2012, 02:43
Nie mam szyszkowców, ale zdaje mi się (poprawcie jeśli się mylę), że one potrafią i lubią się wspinać... Jakiej wysokości jest to terra?

Double
29-03-2012, 08:54
okej, juz sie dowiedzialam ze takie terrarium nie moze byc, bo one musza sie wspinac wzwyrz. hodowcy szyszek prosze sie laczyc!!!

Leloo
30-03-2012, 08:29
Witam, szyszki lubia sie wspinac, uwielbiaja rowniez przeciskac sie przez waskie szczeliny skalne... Czasem tez biegaja jak szalone po piasku. Moja sugestia - urzadz terra tak, aby jedna czesc byla "wybiegiem", a druga skalka z mozliwoscia schowania sie - tu jednak jest kolejny problem - czesto swierszcze wciskaja sie tak, ze szyszki po prostu ich nie moga znalezc :)
Pozdrawiam, Leloo
W razie pytan wal jak w dym

42d3e78f26a4b20d412==