PDA

Zobacz pełną wersję : Szyszkowce



KaczmarP
04-04-2012, 01:35
Witam.

Od soboty mam parke szyszek, pokarm podaje im co dwa dni ale jak sprawdzic czy one go zjadaja??? Czy tylko po odchodach??
Co zrobic aby sie troche osmielily, samiczka czasem wychodzi z norki i jest mniej plochliwa ale samiec bardzo, praktycznie caly czas siedzi w jaskini czasem tylo wychodzi sie zagrzac ale jak tylko zobaczy jakis ruch bardzo szybko ucieka.


Pozdrowiam KaczmarP

Double
04-04-2012, 06:28
witam witam! gratuluje szyszkowcow! ja niestety ich jeszcze nie mam <chlip> i cos czuje ze bede je miec dopiero po wakacjach, bo cale lato praktycznie nie ma mnie w domu :( no ale nic, do tego czasu rzadze im cacy terrarium :) pozdrawiam bardzo serdecznie, Twoje szyszki takze

xol
04-04-2012, 08:03
Jak to "jak sprawdzić czy zjadają"??? Jest robal, potem nie ma robala - to znaczy że zjadły ;)))
A tak serio, to spróbuj na początek wkładać żarcie do miseczki, żeby mieć pewność że szyszki je znajdą.

KaczmarP
04-04-2012, 12:50
Odpowie ktos jeszcze?? :)

MareQ
04-04-2012, 14:10
Hmm... wydaje mi sie że musisz im dać conajmniej tydzień (może dwa) na zaaklimatyzowanie sie. Jest to naturalna kolej rzeczy :) Chyba sie nie spodziewałeś że wpuścisz je do terra a one sobie będą chasały po nim jakby tam mieszkały od X lat... Coprawda szyszkowców niemam (ale zamierzam sobie kupić parke po wakacjach :) ale wiem jak było z moim gekonem lamparcim. Z początku siedział w jednym miejscu i wogóle sie nie ruszał. Jak sie przemieszczał to była to sensacja :) Natomiast teraz to on poprostu paraduje sobie po całym terra (nawet upatrzył sobie jeden punkt z którego obserwuje co dzieje sie w pokoju :) Dlatego myślę że powinieneś się uzbroić w cierpliwość :) A tak apropos to czy są to Twoje pierwsze zwierzaki? Masz może jakieś fotki terra i samych szyszkowców? I (jeśli wolno zapytać) ile zapłaciłeś za parke?

_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

KaczmarP
04-04-2012, 14:39
Witam


Hehe MareQ "Chyba sie nie spodziewałeś że wpuścisz je do terra a one sobie będą chasały po nim jakby tam mieszkały od X lat... " - dobre hehe, co to to nie :) ale samiec jest naprawde baaardzo plochliwy :). Samica natomiast dzisiaj bardzo milo mnie zaskoczyla, przestala sie bac ruchu przed terra, zwiedza cale terra, podchodzi do szybek i oglada pokoik:), a kiedy chcialem zrosic terra i otworzylem je ona nawet nie zwiala hehe nawet jak ja pryskalem tylko rozdziabila pyszczek. Jesli chodzi o gady to sa to moje pierwsze zwierzaki, zdjec niestety nie posiadam ale terra robilem sam z plyty osb 11 mm wymiary jak w opisie. Tlo zrobilem z cienkiego styropianu pokrytego pianka, a pianka pokryta piaskiem. Jak na pierwszy raz wyszlo chyba fajnie:) A za parke zaplacilem 100 zl

Pozdrawiam KaczmarP

MareQ
04-04-2012, 23:05
Spoko :) Coraz bardziej jestem przekonany że sobie je kupie :)
Skąd jesteś?

_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

KaczmarP
05-04-2012, 00:52
Witam


Jestem z Kleszczowa :) , pewnie nie wiesz gdzie to jest :D. Co do szyszek mam je tylko pare dni ale bardzo polecam sa naprawde super :)


Pozdrawiam KaczmarP

Double
05-04-2012, 06:37
z kleszczowa? haał najz, ja z gliwic :) kupuje szyszki po wakacjach, w biofilu (80 zeta sztuka z papierami Cites etc)

KaczmarP
05-04-2012, 07:56
Witam


Double ale to nie ten Kleszczow kolo Gliwic :), tylko hmmmm miedzy Czestochowa a Lodzia.

Pozdrawiam KaczmarP

MareQ
05-04-2012, 10:01
A właśnie, masz papiery ? Double nawet niewiedziałem że na szyszki trzeba papiery :) Też po wakacjach kupuje i również w Biofilu :)

_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

Double
05-04-2012, 11:36
oł. to sie namnozylo tych kleszczowów.<:-)

Double
05-04-2012, 11:40
hehe, no to facio (tzn ten Przesympatyczny Pan z Biofila) troche zarobi (ja kupuje parke). papierow trzeba, nie trzeba, jak wolisz, ale ja wole miec nieco drozsze szyszki, ale za to pewne, zdrowe, wesole itd

Fryta
05-04-2012, 14:35
Szyszkowce Cordylus cordylus są w II załączniku CITES. Kupujac je w sklepie powinno się dostać rachunek lub oświadczenie sprzedawcy z NUMEREM CITESu lub DOKUMENT REJESTRACYJNY. Takie też zwierzeta dostać można w dobrych sklepach zoologicznych (np wspomniany Biofil).
Zwierzeta bez któregoś z tych dokumentów (niestety dostępne chyba w większości sklepów zoologicznych) mogą pochodzić z przemytu co wiąże się zwykle z ich gorszym stanem zdrowia (brak pełnej kwarantanny i nieprawidłowa opieka weterynaryjna - zwłaszcza jeżeli chodzi o pasożyty).
Należy tez byc świadomym iż kupując zwierzę z przemytu zabijamy wiele innych, które padły przy jego transporcie. Jeżeli przemytnik ma zbyt to może mu się opłacać nawet 90%-owa śmiertelność w transporcie. ZANIM KUPISZ ZWIERZĘ BEZ DOKUMENTÓW POMYŚL: MOŻE ABYŚ MÓGŁ JE KUPIĆ ZGINĘŁO W NIELEGALNYM TRANSPORCIE CAŁE JEGO RODZEŃSTWO!!! CZY TWOJE HOBBY WARTE JEST TAKIEJ KRZYWDY WYRZĄDZONEJ NATURZE?????

dr Robert
05-04-2012, 15:08
Niestety legalność transportu nie jest równoznaczne z dobrymi warunkami przetrzymywania zwierząt. Wszystkie zwierzęta z odłowu, a szyszkowce w Polsce są z odłowu z Tanzanii. Nie jest to gatunek o którym pisze Fryta. Do Polski docierają niemalże jedynie Cordylus tropidosternum.

Fryta
05-04-2012, 15:17
"Niestety legalność transportu nie jest równoznaczne z dobrymi warunkami przetrzymywania zwierząt" - to też smutna prawda, ale to juz inna bajka.
Co do gatunku - nie polemizuję, pewnie tak jest. To nie mój grunt. Z góry przyznaję się do błędu.

MareQ
06-04-2012, 04:22
Nom ja też chce kupić parke. Biofil troszeczke zarobi :) i w takim razie tez będę sie domagał papierów. KaczmarP kupił parke za 100zł, tylko teraz (tutaj pytanie do Ciebie KaczmarP) czy masz na nie papiery i czy są to osobniki urodzone w niewoli czy przywleczone z zagranicy?


_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

szyszkowiec
12-04-2012, 09:14
Witam!
Mam szyszkę od kilku miesięc i robie tak,podaje świerszcze dwa razy w
tygodniu jak widzą że niose pudełko z jedzenie to ustawiają się
pod szybą,gdy wrzucę świerszcze to po chwili widze wystające
nogi z pyszczka szyszkowca :)
Pozdrawiam!

MareQ
12-04-2012, 09:42
Szyszkowiec, skontaktuj sie ze mną na gg

42d3e78f26a4b20d412==