PDA

Zobacz pełną wersję : Glebokosc basenu dla szyszek ??



KaczmarP
08-08-2012, 09:09
Witam


Jakiej glebokosci powinien byc basenik dla szyszek ??

Double
08-08-2012, 11:52
2-3cm

MareQ
12-08-2012, 14:45
poco wogóle basenik? Nie wystarczy zwykła mała miseczka z wodą?

JoShi
14-08-2012, 00:43
MareQ napisał(a):
> poco wogóle basenik? Nie wystarczy zwykła mała miseczka z wodą?

Wytlumacz mi prosze jaka jest istotna roznica pomiedzy basenikiem a miseczka ??

KaczmarP
14-08-2012, 03:57
Witam

W poprzednim opisie szyszkowca pisalo ze basen jest zbedny u tego gatunku, wiec przez kilka miesiecy moje szyszki byly bez basenu. Teraz zrobilem "basen" o wymiarach 15x8x3 i co sie stalo ??? Jakis czas temu jednej z szyszek zaczela odchodzic skora, byly to male plaki. Kiedy wstawilem basen szyszka zaczela wchodzic do wody i po jakims czasie zdjela cala wylinke :-). A jesli chodzi o miske to czy do malej miseczki wejdzie gadzinka w calosci ???

PS. Double jak ty to robisz ze na kazdego posta na calym forum odpowiadasz pierwsza ???? :-P

JoShi
14-08-2012, 06:16
> A jesli chodzi o miske to czy do malej miseczki wejdzie
> gadzinka w calosci ???
a co za roznica jak to sie nazywa, jesli dobierzesz to tak, zeby szyszka wchodzila w calosci to wszystko jedno czy to nazywa sie basen, miska, czy nerka.

Double
14-08-2012, 10:56
sama sie zastanawiam, ale nie martwcie się, przejdzie mi :P

madmax
16-08-2012, 10:36
Double mam nadzieje ze Ci nie przejdzie bo jestes jedna z bardzo niewielu osob ktore powaznie (nawet w swierszcze z sezamem uwiezylem...-ochyda) podchodza do "naszych wspolnych spraw"
Co do basenu to zarowno moje warany jak i szyszki uwielbiaja wode i chetnie do niej wchodza i to nie tylko w czasie wylinki juz kiedys o tym pisalem sa zdrowe nie maja zadnych zaparc, pasozytow nie jest im za goraco wiec poprostu musza to lubic.
W moich terra role basenow spelniaja podstawki pod kwiatki o srednicy odpowiadajacej dlugosci jaszczurki i oglebokosci... wlasnie podstawki pod kwiatki czyli 2-3cm.
Wode wymieniam u szyszek codziennie na swieza bo czesto jaszczurki sie do niej zalatwiaja (u waranow nawet 4 razy dziennie bo one allways kupen do wody).

42d3e78f26a4b20d412==