PDA

Zobacz pełną wersję : Co dać szyszce jak nie mam podstawowego dla niej jedzenia?



treewood
22-08-2012, 13:56
No właśnie ... kończą mi się świerszcze a następne będą za tydzień.

Much nie ma i innych owadów (już zimno). Mam parę szyszek i nie wiem czym je dokarmić przez ten tydzień? Kurczak, wół, świnia? [;

KaczmarP
22-08-2012, 14:50
Witam

Idz na lake, dzisiaj bylem po koniki dla szyszek i jeszcze sa !!! Sa troche ospale z zimna i od deszczu ale latwo sie lapia :) A jesli chodzi o muchy, to czy twoje szyszki jadly muchy ??????

treewood
22-08-2012, 23:10
jasne, ze jadly ...
w opisie pisze, ze niektore szyszki jedza karme dla psa ... ale nie wiem czy normalne miesa by im smakowalo i conajwazniejsze nie zaszkodzilo

Double
23-08-2012, 02:06
mieszkam kolo parku i laki i jak zyje nie widzialam o tej porze zadnych owadow :|
moze paski z serca indyczego, to uniwersalny pokarm zastepczy dla jaszczur, wezy i plazow

Krzysztof.W
23-08-2012, 13:16
Tydzień głodówki szyszkowcom nie zaszkodzi.

KaczmarP
24-08-2012, 01:45
Witam


Hehe Double, kto szuka ten znajdzie :P Sa jeszcze sa :-). Co do glodowki, to taki tydzien postu jest chyba nawet wskazany co jais czas.

kafka
24-08-2012, 13:58
Dolaczam sie do pytania treewood. W momi miescie sytuacja jest makabryczna, swierszcze moge zamawiac raz na dwa tygodnie, zeby bylo zabawniej to we wszystkich sklepach w ktorych dalo sie to zamowic terminy dostaw sie pokrywaja. Double jak mialyby byc przygotowane te serca ? Watpie zreszta, zeby u nas w sklepach mozna bylo je dostac, pytalem w domu, nikt serc indyczych w sklepach nie widzial :( .

treewood
25-08-2012, 10:53
Kurcze mam ten sam problem ... padają rady ale rady trochę kosmiczne ...
czy te zwierzaki nie zjedzą kurczaka czy coś? Nie chcę testować...
Myślałem nad hodowlą patyczaków bo podobno bardzo szybko się rozmnażają a nie jak moje świerszcze, które jakoś nie chcą się mi rozmnażać ;[ ... czy patyczaki to dobry pokarm?

co radzicie oprócz wyrwanych z kosmosu serc indyczych?

Double
26-08-2012, 02:48
serce z indyka wcale nie jest wziete z kosmosu, moj drogi, jest to najbezpiecznijesze i najchudsze mieso jakie mozna podawac plazom i gadom (lubia je moje karliki i agamce tez smakuje). patyczaki tez sa dobrym substytutem, ale to, ze latwo skladaja jaja, nie oznacza ze sie latwo rozmnazaja, bo inkubacja jaj patyczakow trwa nawet kilka miesiecy

Konrad Romanowski
28-08-2012, 10:22
mozesz wziasc banana, odciac ze trzy, cztery plasterki, i zrobic z tego papke. Można terz zrobic to z kiwi, lub innych takich owocow. Chociaz nie wszystkie chca to jesc. moj naprzykla to zje jak nie chce mu sie za swierszczami biegac :D

kafka
28-08-2012, 13:47
Moje szyski za owocami raczej nie przepadaja, nawet glodne nie chca jesc ;( .

42d3e78f26a4b20d412==