PDA

Zobacz pełną wersję : Zachowanie szyszek



Dawid
03-11-2013, 10:04
Ostatnio bylem w wawie i dokupilem sobie druga szyszke i pan w sklepie powiedzial jak mu pokazalem swoja i obejzla te ktora ma ze to jest parka. jak wlozylem je razem do 1 terra to na poczatku zachowywaly sie przyjacielsko a teraz moja stara szyszka gania za nowa a tamta przed nia ucieka (gdy stara do niej podchodzi to nowa chyba z przerazenia macha ogonkiem i tamta nieraz ja za niego łapie) czy to jest normalne? musia sie do sibie przyzwyczaic ? a moze wiecie jak wizualnie sprawdzic plec w szyszkowca?

Krzysztof.W
03-11-2013, 19:59
Również i ja zauważyłem te dziwaczne i czasami śmieszne zachowania u swoich szyszek, raz nawet widziałem nieudolną próbę kopulacji, szyszki chciały to zrobić wisząc na pionowej ściance. Samiec merdał do samicy ogonkiem, samica mu odpowiadała , potem ten chwycił pyskiem samicę za ramię, puścił się ścianki i przez kilka sekund wisiał jej na łapie trzymaj się zębami. Potem tylnymi łapami złapał samicę za nasadę ogona zwolnił uścisk, puścił łapę samicy i w prześmieszny sposób zleciał. Co do płci, samiec ma większą główkę i nieco mocno odstające parzyste pory udowe, te pory udowe tworzą ze sobą podłużne płaskie zgrubienia znajdują się po brzusznej stronie ud tuż przy kloace.

Dawid
05-11-2013, 09:49
tylko ja nie jestem pewien czy to przyjacielskie zachowanie bo moja stara lapie tamta za ogon i strasznie szarpie tak jakby chciala jej go wyrwac :( co mam robic?

42d3e78f26a4b20d412==