PDA

Zobacz pełną wersję : jakiś gekon



olimpia1400
07-01-2014, 13:47
dostałam dzisiaj gekonika :D

mały i brązowy, złote oczka... i tyle wiem, ze po zapakowaniu do białego pojemnika zrobił się beżowy i ma takie mini mini pomaranczowe kropki :/ nie mam jak zrobić zdjęcia, może jeszcze pokombinuję, ale mam tak kiepski aparat.....

Ale do rzeczy - dostałam go jako prawdopodobnie gekona murowego... i tak mi sie tez na początku wydawało, dopóki był ciemny. Ale murowy ma chropowate łuski i taki "kolczasty" ogonek a to moje jest niesamowicie delikatne. Ma cieniutką skórkę bez żadnych grubych łusek. Nie ma bardzo szerokich przylg i ma pazurki na wszystkich paluszkach

Pasowałby mi do tajskiego gekona domowego ale na jednym ze zdjęc one mają taki rozpłaszczony ogon. A mój ma tak jak zwykła jaszczureczka - taki ostro zakończony...

to mi pasuje najbardziej :
http://www.jeronimo.olympusclub.info/gekony/galleries/Subfamilia%20Gekkoninae/Cosymbotus/Cosymbotus%20craspedotus/FOTOS%20-%20Gabo/index.php?ishome=1&filename=cosymbotus_craspedotus_006.jpg&filenumber=6

Charakterystyczny jest również, przypominający kształtem wydłużony grot sztrzały, ogon. - to cytat z opisu... no i byłoby fajnie gdyby nie to że pod tym hasłem znalazłam jeszcze takie coś :

http://www.jeronimo.olympusclub.info/gekony/galleries/Subfamilia%20Gekkoninae/Cosymbotus/Cosymbotus%20craspedotus/FOTOS%20-%20Sulek/

jedna z tych fotek jest w opisie wiec ten gekon ma jednak płaski ogon... spróbuje pokombinowac z aparatem :/

M.I.R.A.S.
07-01-2014, 13:49
A może Cyrtodactylus kothyi ?

M.I.R.A.S.
07-01-2014, 13:52
Sorry nie przeczytałem posta do końca:] , może być to h.frenatus albo cosymbotus craspedotus , h.brooki. To są jednak tylko przypuszczenia.

olimpia1400
07-01-2014, 14:31
co to jest h. ?? nie mam zielonego pojęcia na temat gekonów, a już tym bardziej łacińskich nazw :D Podejrzewam, że powinien to być dość popularny gekonik skoro był "gratisowy" wiec należało by się obracać w kręgu czesto spotykanych i tanich :)

olimpia1400
07-01-2014, 14:34
jeszcze "fotka" ogonek szpiczasty ale paluszki bez błony :/

olimpia1400
07-01-2014, 14:37
oczywiscie zrobie normalne zdjęcie jak tylko mi się uda dorwać aparat. Na razie chcialabym wiedziać co ja mam z nim zrobić. Jaka wilgotność , temperatura... cokolwiek

M.I.R.A.S.
07-01-2014, 14:44
Chodziło mi o Hemidactylus Brooki albo Hemidactylus Frenatus , w sumie troche podobny do któregoś z nich. Są niedrogie .

Raffee
07-01-2014, 15:36
Nie majac 100% pewnosci co to za gatunek temp w terra powinnas utrzymywac na poziomie 27-30 stopni a wilgotnosc ok50-60% i postarac sie o lepsza fotke

olimpia1400
08-01-2014, 00:07
dzieki - na razie "terra" postawiłam blisko kaloryfera i zwierzak siedzi przytulony wlasnie w tamtej części. Kupię mu jakieś mieszkanko, ale dopiero po pensji...
Higiometry nie mam ale ma wilgotne włókno kokosowe - nie mokre tylko wilgotne, tam gdzie wczesniej mieszkał było bardziej mokro. Zrobił sie ciemniejszy (beo jak siedział w białym pudełku to nie było śladu po wzorkach - i wyszły takie poprzeczna wzorki http://www.paru.cas.cz/modryd/herpuga/hemidact.htm

olimpia1400
08-01-2014, 00:22
Aha... no i gekon brooka, sprawdzałam fotki biofila jeszcze raz... teraz już jest podobny :) tylko by sie trzeba było upewnić i sprawdzam warunki :D ona taniutkie są może mogą żyć w grupie ?? i może cos mu dokupię ?

Guttata
10-01-2014, 05:42
według mnie jest to gekon tajski domowy {cosymbotus craspedotus}, powiedz tylko, czy chodzi po szybach, Istnieja 2 podgatunki gekona tajskiego domowego - z płaskim ogonem przypominającym ostrze włóczni i z ogonem okrągłym, więc to może być gekon tajski domowy.

olimpia1400
10-01-2014, 13:32
ma okrągły ogonek ... nie chodzi za bardzo po szybie, widziałam jak sie przyczepił, ale nie siedzi na szybach...

42d3e78f26a4b20d412==