PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko do weteranów brodaczowych :)



AGAM
08-01-2014, 10:07
Mam pytanko - czy macie jakieś swojskie sposoby do namówienia agamki brodatej do jedzenia?? Sęk w tym że nabyłem pare tygodni temu parke. Samica je dużo i wszystko (pokarmy żywe i martwe, mięsne i roślinne, nawet jajka). Samiec z kolei jest sporym niejadkiem i tylko pare razy udało mi śe namówić go na karaczana (po ciepłej kąpieli). Wiem że to zdecydowanie za mało. U poprzedniego własciciela jadł dobrze. Być może po prostu urządził sobie typową głodówkę i niej est to nic złego, chciałbym jednak aby zaczął jeść normalnie, a nie zawsze mam na tyle czasu żeby go kąpać i potem czekać aż sie na coś zdecyduje. Próbował z przeróżnymi owadami, surowym mięsem, kocim żarciem, owocami. Wątpie żeby przyczyną był stres bo samiec nie jest płochliwy i ma ładne, jasne ubarwienie.

Gadzinka
08-01-2014, 15:38
Daj mu jeszcze trochę czasu. Moja rada to : zrób badanie kału,możliwe,że jest zarobaczony. Powiedz mi też czy wypróżnia się normalnie,jeśli tak to na razie nie ma się czym martwić. Ja na Twoim miejscu nie pokazywałabym mu pokarmu w ogóle przez 2,3 dni a potem wrzuciła świerszcza.Powinien wtedy zareagować,jeśli nie -znowu to powtórzyć. Ale najważniejsze teraz jest,żebyś zbadał kał.

MATYLDA
09-01-2014, 03:53
Miałam podobny problem. Przez dwa tygodnie moja agamka nie chciała nic jesc, a poza tym zachowywała sie normalnie.
Zaczełam ja karmić "na siłe" i po trzech dniach takiego przymusu chyba stwierdzila ze woli sama cos zjesc :)
Mozesz sprobowac, ale nie jest to przyjemne dla jaszczura wiec moze poczekaj jeszcze troche.

Pozdrawiam
Matylda

AGAM
09-01-2014, 07:03
Próbował tak karmić go że tak powiem pół na sięł :) czyli nie na chama, ale wciskałem mu penseta jakiegoś robaczka do pyszczka, ale jak się wyrywał to go nie zmuszałem. Wcześniej nie widziałem żeby się wypróżniał. Kupki były ale pewnie od samicy. Ale dziś posiedział na kaloryferze i potem zlazł i zrobił duuużą kupe :P podejrzewam że cos go przytkało i mzoe dlatego nie jadł bo to co wydalił na pewno nie było tylko tym co u mnie zjadł bo zjadł mniej niż wydalił :) Mam nadzieje że już bedzie dobrze. Jak nie to oddam kał do badań jak zalecacie. Thx

Chrzaniki
11-01-2014, 05:33
jak tylko pije wode to sie nie przejmuj. W transporcie miala zimniej i postanowiła sie przezimowac. Moj samiec powoli wraca z "dalekiej podróży" 2 misiące :))). Właśnie szaleje po pokoju :)))

Chrzaniki
11-01-2014, 05:34
- zrób badanie kału,możliwe,że jest zarobaczony
jest to o tyle trudne ze jak nie je to nie ..... :))) ale z zarobaczeniem tez moze byc prawda

42d3e78f26a4b20d412==