PDA

Zobacz pełną wersję : odplyw w terra



Arrow
13-05-2013, 04:39
witam, chce zrobic odplyw w malym terra (50x30x30h), i odnosnie tego mam pytanie co zastosowac jakies kranik, waz ?


terrarium bedzie stalo na specjalnej podstawce tak zeby karnik, waz mogl wystawac swobodnie z terrarium

Marcin Kranc (Shazzy)
13-05-2013, 05:22
heh bartosz zrob zwykly kran kulowy stalowy na 3/4 cala jak ja wpadnij jutor to obejrzysz:D

Marcin Kranc (Shazzy)
13-05-2013, 05:24
eh sprostowanie nie kran tylko zawor ja mam na sztywno na rurkach ale rownie dobrze mozesz na niego weze zalozyc zamiast rurek a i oczywiscie mozna mniejszy ja mama takie zeby swobodnie odchody agamy doroslej przelatywaly

DEXiu
14-05-2013, 12:05
A z czego to jest terra? Bo ja mam terra z OSB i basenik umieściłem w terra na takim mini podeście żeby był jakies 5-10 cm na podłogą. W dnie baseniku jest przewiercona (a raczej przetopiona bo basen jest z plastiku) dziura. I tu miałem problem bo nie wiedziałem jak wkleić wężyk (ogrodowy zbrojony na 1/2 cala) żeby było szczelnie. Ale sobie poradziłem bo znalazłem taki "grzybek" z karbowaną "nóżką" do nasuwania węża. No ale druga strona węża. W bocznej ścianie terra wywierciłem otwór takiej wielkości żeby zawór kulkowy (też 1/2 cala) wchodził "na styk". Zawór można wkleić silikonem (akwarystycznym oczywista) - to jest moje rozwiązanie (umożliwia w razie czego wyrwanie kraniku "na chama"). Drugi sposób to przyklejenie np. Poxiliną i zabezpieczenie od środka silikonem - moim zdaniem gorsza opcja bo silikon trzyma wystarczająco a jak wkleisz Poxiliną to się, za przeproszeniem, posrasz a nie wyciągniesz go kiedyś jak będziesz potrzebował. Do zaworu od wewnątrz terra wkręciłem taką końcówkę właśnie karbowaną żeby węża można było nasadzić. I już. Gotowe. Sposób Shazzy'ego też jest dobry a może nawet lepszy - na sztywno, ale ciężej wykonać.

Legu
18-05-2013, 15:58
najl3epiej krany i zawory

42d3e78f26a4b20d412==