PDA

Zobacz pełną wersję : AGAMKI



KRYZYS
11-01-2014, 06:17
witam!!
W czwartek dostałem male agamki, maja 18 cm, czy tak malutkie jaszczurki moge brac na reke, sa dosyc spokojne??!!
I jeszcze jedno wszyscy pisza za agamy trzeba karmic 2 razy dziennie, moze mi ktos napisac ile sztuk swierszczy mam im dawac!!! bo nie chce ich utuczyc!!! Sa strasznie łakome!!!!
Mam zamiar kupic jakies witaminki czy te beda dobre Sera - Reptimineral C?? A co do wapna, moge im dawac zmielone skorupki po jajkach, i jak czesto dawac im te witaminy i wapno??!!

~~LIŻ BENY??!!~~

POZDROOOOOOOOO

gregory
11-01-2014, 12:02
chcą jeść to dawaj - wystarczy raz dziennie parę sztuk /gowę. Pozwól im się zaznajomić z nowym lokum, niech się odstresują. Potem spoko bierz na ręce, oswajaj. Ja agamie od małego daję świerszcze posypane witaminkami dla agam oraz w płynie serra reptilin zestawienie witamin w odpowiednoiej proporcji do wagi zwierzaka z wodż do pyska. Drugi sposób stosowałem w czasie gdy mój samiec (38cm) będąc młodzikiem jadł niechętnie a gdy się zdecydował to posymka już dawno spadła ze świerszczy.
Witaminki daję raz/2 tygodnie

Gary
11-01-2014, 13:02
ja mam agmke tesz od niedawna i daje jej 6 swierszczy na dzien 3 rano i kiedy zrobi kupke tak popolifniu nasepne 3
jak ja dostalem miala 13 cm odrazu bralem ja na rece bardzo sie domnie przywiazala i po 3 tygodniach ma 3 cm wiecej i miala jedna wylinke

Gadzinka
11-01-2014, 16:14
Dopuki agamka jest młoda możesz jej dawać tyle świerszczy ile zje,nie martw się nie utuczysz jej :D Gdy osiądnie wielkość ok.30 cm,możemy powoli zaczynać karmić ją co drugi dzień,lub codziennie,ograniczając świerszcze. Witaminki Sery są dobre,ale jako wapno polecam Sepię

The_Answer
12-01-2014, 02:11
takiej mlodej radzil bym jeszcze nie brac na rece bo jest ona bardzo delikatna, ale jesli chcesz to musisz uwazac

42d3e78f26a4b20d412==