PDA

Zobacz pełną wersję : Roznażanie Phrynosoma cornutum



ŁŁŁsy
11-01-2014, 10:26
czy można w niewoli roznożyć tą jaszczurke.

Adamek
12-01-2014, 03:41
można ale jest to baardzo tródne :( jakiś hodowca z Niemiec z powodzeniem rozmnaża :)

Dragonsong
13-01-2014, 03:08
Można ale radzę przeczytac o jej diecie - w 86-88% jest mrówkożerna. Bez mrówek jedzą swierszcze, chudną i zdychają.

Adamek
13-01-2014, 05:42
co ma żywienie do rozmnażania ?
jeśli pyta o rozmnażanie to chyba wie w jakich warunkach sie je hoduje wiem że poczebują jakiejś substancji którą produkują mrówki dlatego muszą je jeść. Słyszłałem też o podawaniu jakiś CHYBA mrożonych mrówek- nie jestem pewien tego... ale to tylko jeśli nie mamy mrówek :] tymczasowo :]

Dragonsong
14-01-2014, 03:48
"co ma żywienie do rozmnażania?"

to że własnie wiele osób wogóle nie zdaję sobie sprawy z tego, że one mają taką dietę. Rozmnażanie tych gadów z tego co czytałam wcale nie jest takie trudne - gorzej z utrzymaniem phrynosom przy życiu, Na wolności żywią się one bardzo jadowitymi mrówkami z rodzju pogonomyrmex - czasem nawet wybierają sobie jedyne 2 gatunki i tylko je jedzą a inne z tego rodzaju zostawiają. W Stanach i Mexyku nie ma problemu z hodowlą i rozmnażaniem ponieważ istnieją sklepy które sprzedają te mrówki. W Polsce wiem ze ktoś ma phrynosomy ale chyba platrhinos nie cornutum - z tego co kiedyś słyszałam jedzą polskie mrówki i świerszcze i są wspomagane dodatkowo kwasem mrówkowym.

ŁŁŁsy
14-01-2014, 04:04
siema wiem o hodowli tych ciekawych gadów i wiem co one jedzą pytałem bo ciekawi mnie coś co znalazłem w książce gdzie było opisane ich rozmnażanie i wykluwanie sie z jaj i zdjencia były zrobione w Polsce ale kilka lat temu

42d3e78f26a4b20d412==