PDA

Zobacz pełną wersję : Agamka Brodata- Pomoc Fast !!



Krawiec
11-01-2014, 15:52
Siema, tak się składa że dzisiaj zostałem opiekunem 12 cm agamki brodatej, Wiem że znacie sie na tym, dlatego mam do Was kilka pytań. Pozwole je sobie wypunktować :):

1. Agamka ma jedną żarówkę i świetlówke UVB repti glo 5.0. Czy to wystarczy (chodzi o temperature powietrza)
2. Zauważyłem, że Agamka najczęściej siedzi w jednym miejscu pod zarówką, czy to normalne?
3. Na końcu ogonka ogonek (1cm~) ogonek chudnie i jest troszeczkę wykręcony, czy to jest powarzne??
4. Zauważyłem, że Agamka ostatnio weszła pod świetlówkę i tam siedziała (na oprawce) [jest to możliwe, gdyż dookoła świetlówki umieściłem korek dłubany) Czy nie poparzy się, i czy jest to dla Niej bezpieczne.
5. Mam wyposażone terrarium o wymiarach 90x50x50. Czy takie jest wystarczające??
6. Jak długo mam naświetlać agamke w ciągu ndia UVB i jak długo ma palić się żarówka??? Boje sie, że gdy w nocy wyłącze żarówke, temperatura sie obnizy, co moze zaszkodzic Agamce
7. Jak jest z wilgotnością terra, i czy powinienem je spryskiwać. Jeśli tak, to czym i ile razy dziennie.
8 Moja Agamka często robi dziwny ruch przednią łapą- zatacza krąg w powietrzu jakby do mnie machała, czy to normalne?!

To by byóo na tyle. Liczę na Wasza wyrozumiałość. Chcę dla mojej Agamki jak najlepiej, dlatego chcę wiedzieć jak najwięcej. Bardzo bym prosił o jak najszybszą odpowiedź, ponieważ ona jest jush u mnie w domq, i nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać.
Z góry dziękuję, pozdrawiam :) Filip

Gadzinka
11-01-2014, 16:01
1.A więc tak,jedna żarówka wystarczy,tylko musisz dobrać odpowiednią moc,tak,aby pod samą żarówką dochodziło do 40 stopni a w najchłodniejszym miejscu było 24-25 stopni.Niestety ale UV-kę kupiłeś nieodpowiednią,powinna mieć zamontowaną repti glo 8.0
2.To normalne,agamki często się wygrzewają pos żarówkami(sprawdź jeszcze temp.żeby było tak,jak napisałam wyżej)
3.Musiałabym to zobaczyć.To może nic nie oznaczać,a równie dobrze może być to oznaką krzywicy.Jak masz możliwość,to pokaż nam fotkę
4.Nie jest to dla niej bezpieczne,może się poparzyć.Musisz zabezpieczyć czymś żarówkkę,tak aby agamka nie miała z nią bezpośredniego kontaktu
5.Dla młodej agamki tak,dla dorosłej minimalne terrarium powinno mieć 120x70x60

Gadzinka
11-01-2014, 16:05
6.Agamy naświetlamy UV i żarówką przez 12-14 godzin.Temperatura w nocy powinna spaść,jeżeli masz ciepło w mieszkaniu,to się nie przejmuj,wystarczy jej temp.pokojowa.
7.Możesz spryskiwać.Wilgotność powinnamieć ok. 50%.Spryskujemy odstaną letnią wodą,ewentualnie przegotowaną,ochłodzoną
8.Tak,agamy często machają :D nie przejmuj się tym :D

PS.Sorki za odpowiedź w 2 postach ale przez przypadek dałam wyślij ;D

The_Answer
12-01-2014, 02:07
Witam

1. zarowka spox najlepiej lustrzanka, a swietlowke musisz wymienic na repri glo 8.0 agamy maja bardzo duze zapotrzebowanie na UVB i zrob tak zeby w terra bylo bardzo jasno, wtedy agama bedzie w pelni szczesliwa :)

2. wygrzewa sie :)

3. nie wiem co to jest niech sie wypowie ktos bardziej doswiadczony

4. jesli bedzie miala dostep do swietlowki to chyba moze sie poparzyc

5. na jakis czas starczy ale jak dojdzie do 30cm to zacznij robic wieksze terra 150.60.60 minimum

6. 12-14 godzin spadek temp jest konieczny przeciez w nocy jest chlodniej co nie:)

7. agama brodata to gatunek pustynny nie spryskuj, pamietaj tylko o malym pojemniczku na wode

8. to normalne, jesli masz tylko jedna agame to widocznie widzi sie w odbiciu szyby, machanie lapkami to sposob komunikacji miedzy agamami

Pozdrawiam mam nadzieje ze pomoglem

Krawiec
12-01-2014, 03:17
Jeszcze jedno, widze, że moja Agamka ma często otwarty pyszczek. Siedzi z takim otwartym pyszczkiem. Nie wiem czy to dobrze

The_Answer
12-01-2014, 04:28
reguluje temp ciala, to normalne

The_Answer
12-01-2014, 04:28
sprawdz czy w terra nie jest za cieplo

Saurus
12-01-2014, 05:52
i co do swietlowki- przy oslanianiu pamietaj, ze nie moze byc oslonieta szklem czy plastikiem bo nie przepuszczaja UV.

Pingwin
14-01-2014, 01:09
1)powinenes miec swietlowke uvb reptiglo 8.0,a jesli chodzi o zarowke to jakis punktowy promiennik najlepiej.w najzimniejszym kacie terra powinno byc jakies 23 stopnie a w najcieplejszym miejscu(pod promiennikiem)do40 stopni.

2)jest to no0rmalne bo agama sie wygrzewa.

3)mozliwe ze jesto krzywica.

4)powinenes zabezpieczyc swietlowken,tak zeby agama nie miała dostepu do niej.

5)na razie póki agama jest młoda w zupełnosci wystarczy.

6)jezeli w pokoju panuje temperatura 20 stopni to w terra nie bedzie zimno.powinny sie palic około 13 godzin.

7)rasz dziennie wieczorem spryskaj ja letnia woda to jej wystarczy.

8)to normalne zachowanie u agam,ktore dorastaja chociaz dorosłe tez to przejawiaja.

to ze agama otwiera pysk jest normalne gdyz ochładza tak swoj organizm.

micho
19-01-2014, 12:17
MAM DO POWIEDZENIA DWIE SPRAWY!!!
PO PIERWSZE TRZEBA BYĆ ALBO BARDZO OGRANICZONYM INTELEKTUALNIE, ALBO MIEĆ SKŁONNOŚCI SADYSTYCZNE, BO NIE KUPUJE SIĘ ZWIERZAKA (A W SZCZEGULNOŚCI EGZOTYCZNEGO I WYMAGAJĄCEGO DUŻEJ UWAGI I ROZEZNANIA JAK AGAMA) NIE ZAOPATRZAJĄC SIĘ WCZEŚNIEJ W ODPOWIEDNIĄ WIEDZĘ NA JEJ TEMAT!!!
PO DRUGIE JAK NAJSZYBCIEJ KUP KSIĄŻKĘ ALICJI PAPIÓR "AGAMA BRODATA" - WYTŁUMACZY CI WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI DOTYCZĄCA AGAM!!!
O ILE JUŻ (ODPUKAĆ!!!) NIE ZROBIŁEŚ/AŚ SWOJEMU ZWIERZĘCIU KRZYWDY!!!

42d3e78f26a4b20d412==