PDA

Zobacz pełną wersję : jaka wybrac jaszczurke?



kwiatuchny
12-01-2014, 11:40
dopiero zaczynam moja zabawe z terrarystyka ale ze zwierzetami stycznosc mam nie od dzis i dosc szybko sie ucze ;) . zbudowalem terrarium typu tropikalnego (177x38x60, dł x szer x wys). rosliny co prawda jeszcze niewielkie i terrarium nie skonczone (w srodku bedzie wsatwiony jeszcze gliniany basen z woda ale jeszcze sie wypala w piecu) i mam zamiar posadzic dodatkowo jakies rosliny pnace kolo scian, bo wydaja mi sie troche lyse. kazde propozycje co do modernizacji beda mile widziane. jednak teraz pojawil mi sie pewien problem natury: co moglbym do niego wpuscic?
na poczatku robilem je z mysla o anolisach zielonych (bardzo spodobal mi sie ten gatunek), potem pomyslalem o anolisach kubanskich (jednak stwierdzilem ze minimalne terrarium podane w opisie jest troche wieksze od mojego), rozwazalem takze felsume madagaskarska (kolega jednak powiedzial ze jej odchody sa dosyc "plynne" i ze potrafi zabrudzic cala sciane, czy macie z tym moze jakies doswiadczenia)
na pierwszym miejscu stawiam jaszczurke i obieram jako priorytet to zeby sie nie meczyla.
osobiscie sklaniam sie do anolisow zielonych jednak chcialbym sie spytac co o tym sadzicie i co wsadzilibyscie do terrarium na moim miejscu?
za wszystkie opinie i pomysly dziekuje!
kwiatuchny

Tango
12-01-2014, 12:08
ja tam bym kupił gekony lamparcie- całe stado (takie terra to dla 10 by było za duże)

Gdanszczanka
12-01-2014, 12:14
tango.. mówi że tropikalne..a lamparty do tropikalnych za bardzo nie należą, no i z tą ilością trochę przesadziłeś... myślę że anolisy byłyby dobre i di terrarium i na pierwszego gada:)

kwiatuchny
12-01-2014, 12:15
chcialbym jednak aby jaszczurki byly aktywne w dzien i terra jest typu tropikalnego wysoka wilgotnosc + zywe rosliny (postaram sie zamiescic zdjecie ale na razie mam z tym klopoty)

AGAM
12-01-2014, 12:22
Anolisy karolińskie lub felsumy.

BazylKrk
12-01-2014, 12:28
moze agama blotna ???

kwiatuchny
12-01-2014, 12:30
http://terrarium.com.pl/forum/list.php?f=11&a=2&t=15983


uff udalo sie zamieszczam linka

kwiatuchny
12-01-2014, 12:34
http://www.uslugi.torun.pl/~zajac/terra.jpg


przepraszam wszystkich jestem nowy i robie to pierwszy raz ten link powinien byc dobry.
przepraszam

BazylKrk
12-01-2014, 12:37
no ladnie ladnie szkoda ze takie niskie :) no ale mysle ze anoliski bylyby dobre

kwiatuchny
12-01-2014, 12:55
co proponowalibyscie odnosnie samego wystroju terrarium co poprawic? co dodac?

Aron
12-01-2014, 14:02
Zasadź jakieś rośliny pnące na tylnej ścianie lub wyłóż ją korkiem, ale już jest bardzo ładne. Anolisy chyba najbardziej pasują. Mam jedno pytanie skąd wziołeś ten faaajny konar? Kupiłeś czy znalazłeś?

Gdanszczanka
12-01-2014, 14:10
terrarium masz świetne...zazdroszczę Ci:P myślę że mieszkaniec bedzie zadowolony:)

kwiatuchny
12-01-2014, 14:26
no wiec konar jest z uschnietego debu. mieszkam obok lasu i niedaleko znajduje sie uschniety dab stoi juz tak od 2 lat. kiedy zewnetrzna warstwa odpadnie razem z kora zostaje baaardzo twardy trzon :) jest naprawde bardzo twardy gdyz dab charakteryzuje sie wolnym wzrostem i sloje sa bardzo blisko siebie. dzieki temu nie ma mowy zeby weszlo w niego jakakolwiek wilgoc czy plesn.

co do scian to jest na nich korek. za dobrze nie widac gdyz zdjecie jest w slabej rozdzielczosci. ale rosliny pnace na pewno zamatuje :)

1.co do anolisow to ile sztuk proponujecie (1 samiec 2 samice bedzie ok?)

2.co sadzicie o anolisach kubanskich?

3.i jak to jest z odchodami felsum madagaskarskich czy to prawda ze potrafia splynac po calej scianie ? ;)

adamos
12-01-2014, 15:51
Proponuję dodać kilka grubych bambusów i felsumy laticaudy albo quadriocellaty tylko czy przy tej wielkości nie "zginą" bo to są malutkie jaszczurki.
A no i możez je mieć tylko dwie bo mogą się pozabijać.

Może to ci pomoże.
http://www.terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=9185

Bocieq
13-01-2014, 02:03
Co do anolisów zielonych to proponuje około 4-5 szt.
A odchody felsum madagaskarskich wcale nie są takie płynne ze spływają po scianie :///
Robi kupki jak kazdy gekon :)

Pingwin
14-01-2014, 00:53
ja bym na twoim miejscu do tego terra wsadził anolisa kubanskiego jest duzy i bedzie mu tam dobrze,ewentualnie anolisy karolinskie,a zreszta wybor nalezy do ciebie.

kwiatuchny
14-01-2014, 01:28
mysle ze klamka juz zapadla i wpuszcze jakiegos przedstawiciela anolisow. zielony albo kubanski. zastanawiam sie nad tym czy dla pary kubanskich nie bedzie to za male terra choc wydaje mi sie ze nie. jest w koncu dosyc dlugie a powkladam jeszcze rozne bambusy tak wiec mysle ze beda mialay sporo przestrzeni.

jak wyglada z cena anolisa kubanskiego bo powiem ze spotkalem sie z dosc duza rozbierznoscia praktycznie od 120zl do 300zl. czy to mozliwe ze sa jeszcze jakies podgatunki czy jest to ten sam gatunek?

ZakkWYLDE
18-01-2014, 00:25
ten sam gatunek,różni sprzedawcy

kwiatuchny
18-01-2014, 09:10
czyli w takim razie im nizsza cena tym lepiej kupowac bo to i tak to samo?

42d3e78f26a4b20d412==