PDA

Zobacz pełną wersję : jajo grubonowej-pilne!!!!!!!!!



matka__
22-01-2014, 01:12
Siemka właśnie przed chwilką jedna z moich brzemiennych samiczek gekona gruboogonowego zniosła 1 jajko! Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie zrobiła tego centralnie pod żarówką!!!! na piasku mimo, że w terra jest pojemnik z wigotnym podłożem do którego powinna jak inne geki złożyc to jajo!!!! pod proniennikiem jest 35 stopni. Mam pytanie czy coś z tą samica jest nie tak?? Czym było to spowodowane???? Jajko wygląda normalnie, będzie coś z niego? Czy może to jest tak jak z toke (które niezapłodnione jaja nie przyklejają do ścian terra tylko pożucaja na dno terra!) czy jest to możliwe że to jajo jest niezapłodnione dlatego złożyła je w nieodpowiednim miejscu?
Prosze odpowiedzcie mi na moje pytanka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrowionka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!

matka__
22-01-2014, 01:54
właśnie przed chwilka złożyła kolejne w ten sam sposób!!!!!!!!!!!!!!!!
Prosze odpowiedzcie!!!!!!!!!!!!!!

Pituophis
22-01-2014, 03:04
Trudno powiedzieć dlaczego czasami gady składają jaja w nieodpowiednich miejscach (np. do pojemnika z wodą). Jaja mogą być zapłodnione i żywotne. Przenieś do inkubatora.

matka__
22-01-2014, 04:12
Jaja odrazu po złożeniu były przeniesione do inkubatora. Sądze że nic im nie bedzie.
tylko najbardziej zdiwił mnie fakt że ich nie zakopała!!! tylko sobie siedziała jak codzień pod żaróweczką i patrze sobie co ona sie tak pręży, a tu pyk i jajo!!! a mi prawie gały ze zdziwienia nie wypadły!!! He he oby wiecej takich niespodzianek.
Pozdrowionka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Guttata
23-01-2014, 09:54
To są pierwsze jaja tej samicy??? Jeśli tak, to pewnie są niezapłodnione, zostaw je i przeinkubuj, możliwe, że wyklują się młode, nie wyżucaj ich.

42d3e78f26a4b20d412==