PDA

Zobacz pełną wersję : podłoże dla agamy



Ciapek_anolis
22-01-2014, 09:04
Mam w terra u brodacza piasek jednak chce go zmienic na cos innego.. nie chce zeby to była ani kostka bukowa ani kokosowa, co polecicie?

Gary
22-01-2014, 09:38
moze torf tylko go prysakc musilbys zeby pylki z torfu sie nie unosily. ale ja mam u sowjego brodacza kostke kokosowa i jest ok

Ciapek_anolis
22-01-2014, 09:52
zamiast torfu wolałbym kostke włukna kokosowego bo tak samo pyli- a nie dam bo przez spryskiwanie czeste podniose niepotrzebnie wilgotnośc.
Co do kostki kokosowej to mnie sie osobiście ona nie podoba..

mordd
22-01-2014, 10:49
Najzwyklejsze proso - takie jak dla papużek. Kup na wagę, najtańsze jakie jest (nie mieszankę, ale czyste proso), cena około 2 zł za kilogram a sprawdza się świetnie bo błyskawicznie wysycha po zalaniu wodą, nie pyli i połykać sobie mogą ile chcą. Sam agam nie mam, ale widziałem proso już u kilku osób i wszelkie argumenty za tym rozwiązaniem były dla mnie jasne i zroumiałe. Wygląda też nieźle.......

gregory
22-01-2014, 12:20
Ja agamę trzymam na płaskich kamieniach piaskowca przyklejonych do płytek glazury tak bym mógł ułożyć kabel grzewczy pod podłożem. W 1/4 mam tylko piasek i tam właśnie agama się załatwia. Kamienie piaskowca (szpary pomiędzy nimi zasypane są piaskiem) tworzą bardzo ładne, ekonomiczne i zbliżone do naturalnego warunki bytowania agam. Osobiście jestem z tego rozwiązania zadowolony choć testowałem wiele. Inne przy moim leniwym pupilu nie sprawdzały się bo świerszcze się chowały. Teraz nie mają gdzie.

Ciapek_anolis
22-01-2014, 15:21
nad rozwiązaniem o którym pisze gregory myślałemiw najblizych dniach go zastosuje. Kwestia kiedy tylko uda mi sie załatwic piaskowiec

ulla
23-01-2014, 08:00
ja mam piasek i jest ok, agamom chyba tez ;-)

Guttata
23-01-2014, 09:51
ja mam żwirek zmieszany z torfem i piaskiem, jest ok.

Ciapek_anolis
23-01-2014, 10:14
heh, żwirek jest chyba najbardziej niebezpieczny z tego wszystkiego.. jesli dostanie sie jego wieksza ilośc do układu pokarmowego to moga byc problemy...

Gadzinka
27-01-2014, 14:28
Miałam kiedyś rozwiązane podłoże tak,jak Gregory,jednak teraz używam kostki kokosowej.Jeśli jej nie chcesz to spróbuj jeszcze korę,tylko nie taką z ogrodniczego,ale oczyszczoną ze sklepu zoologicznego

42d3e78f26a4b20d412==