PDA

Zobacz pełną wersję : Moc i zasięg świetlówek i lustrzanek



micho
23-01-2014, 13:50
Jeszcze raz mam do was pytanie. ;) Tym razem chodzi mi o zasięg świtlówek i lustrzanek.
1.Jak jest on duży i czy i czy jest zależny od mocy świetlówki?
2.Jak daleko dochodzą promienie UVA i UVB?
3.Jaki obszar w terrarium jest w stanie ogrzać jedna lustrzanka?
4.Jakiej firmy świetlówki(oczywiście wiem, że Agamy Brodate potrzebują 8%UVB i 30%UVA) i lustrzanki są najlepsze dla Agamek?
5.Jakie są najmocniejsze i najdłuższe świetlówki UV dostępne w sprzedaży, jak długo emitują promienie UV, jaki mają zasięg i ile kosztują?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!!!

Ciapek_anolis
23-01-2014, 15:44
Jeśli chodzi o zasieg promieniowania UVB to jest to 30cm , dalej promienie poprostu nie docieraja.
Jesli chodzi o zasięg grzania lustrzanki to nikt nie jestvw stanie Ci tego powiedzieć jest to indywidualna sprawa która jest zależna od mocy lustrzanki i temp pokojowe.
Jesli chodzi o firme produkujaca świetlówki to ZOO MED lub EXO-Terra a jesli chodzi lustrzamki to najzwyklejsze ze sklepu elektrycznego.

Ali
24-01-2014, 13:15
Ej micho co ty sobie posty nabijasz czy jak:>:D?? walisz jeden za drugim zamiast o wszystko zapytać w jednym

micho
24-01-2014, 15:11
Nie no wiesz staram się pytać o wszystko czego nie wiem, a że różne rzeczy nachodzą mnie o różnych porach to i cóż można zrobić?! ;) :) :D |:~}

42d3e78f26a4b20d412==