PDA

Zobacz pełną wersję : moje nowe terra - dylemat co kupić?



krecik
15-05-2013, 17:32
uff w końcu skończyłem urządzanie mojego terrarium, najwięcej roboty było z wodospadem a efekt końcowy oceńcie sami, a teraz mam dylemat jakiego zwierzaczka kupić jak myślicie czy pasuje to dla agamki brodatej (a może haremik gekonów lamparcich)
głosujcie a wkrótce zdjęcia nowego mieszkańca mojego terrarium

terra ma 120x50x50
na dnie piasek i kabel grzewczy
roślinki sztuczne

http://www.kret.neostrada.pl/Nowy%20folder%20(7)/IMG_0029.jpg

http://www.kret.neostrada.pl/Nowy%20folder%20(7)/IMG_0027.jpg

http://www.kret.neostrada.pl/Nowy%20folder%20(7)/IMG_0019.jpg

http://www.kret.neostrada.pl/Nowy%20folder%20(7)/IMG_0012.jpg

maziumi
16-05-2013, 01:06
Wow to mi się podoba dużo przestrzeni życiowej nawet dla gekona . Ale bez przesady z haremem . Jeden - dwa w szczegulności wystarczą . Zależy jak u ciebie z kasą stoi . Ale sądząc po terrarium to nieźle , powodzenia !!

MareQ
16-05-2013, 01:57
terrarium bardzo ładne. Dużo ładnych roślinek. Troche mało tego na dnie poukładałeś, ale ogólnie jest ok :)
Gekonów lamparcich w terra z wodospadem nie możesz trzymać, z jednego prostego powodu - wilgotność będzie zbyt duża (i nie kłóćcie sie, rozmawiałem na ten temat z wieloma bardzo doświadczonymi terrarystami kiedy sam chciałem zrobić wodospad w terra dla lampartów). Dla agamy brodatej prędzej by mogło być (wymaga ona ok.50-60% wilgotności) chociaż tez niebyłbym do końca pewien. W dodatku nie masz UV-ki, co przy brodaczu jest raczej koniecznością, za względu na jej wybitnie dzienny tryb życia.
Ale jeżeli już zrobiłeś wodospad, to ja proponuje Ci przerobić nieco terrarium i kupić agame błotną.

Double
16-05-2013, 02:31
na błotną zaś zbiornik i wodospad jest za mały, także wysokość nie jest wystarczająca. z czystym sumieniem proponuję brodacza. taki wodospadzik mu nie zaszkodzi. i z autopsji wiem, że brody są zafascynowane wodą we wszelkiej postaci :) tylko koniecznie musisz wstawić swietlówkę 8%UVB.

Arrow
16-05-2013, 03:33
co do siwtlowki to sa fajne arkadi wkrecane w gwint od zarowki wiec nie trzeba bedzie za duzo grzebac tylko tyle ze koszt to jakies 100-200 zalezy ile sklep narzuci marzy

i wywal piasek lepiej kostke bukowa(suche) lub kokosowa(wilgotne) uzyc

Digital
16-05-2013, 04:45
Ja bym nie wywalał piasku :P ładnie wygląda i chyba nie zaszkodzi dla brodacza :D Ja trzymam swoją agamke na piasku i ma sie dobrze :)

Sojkas
16-05-2013, 04:56
Fajne terra, tylko takie "niezdecydowane".
Masz tam piasek, rosliny pustynne, kamienie ect.
A do tego wodospad i kore jako kryjowki. Nie lepiej byloby sie zdecydowac na konkretny typ terra, a nie taki mix robic. Teraz faktycznie bedzie trudno wybrac zwierzaka.

DEXiu
16-05-2013, 06:54
Eno terra może nie jakieś szczyt techniki i marzeń ale efekt po prostu bomba. A tak na marginesie - wszystkie roślinki są żywe czy sztuczne?

Snuk
16-05-2013, 07:30
piekne terra... Tylko ze rzeczywiscie jak inni sie wypowiadali to jeden wielki mix.

krecik
16-05-2013, 07:48
dzięki za miłe opinie
DEXiu wszystkie roslinki są sztuczne
co do wodospadu to zgadzam się z Double i myślę że aż tak wilgotności nie podniesie
mam na oku parę lampartów ale mają 4 tyg czy takie terra nie będzie dla nich za duże myśle że jak wpuszczę te maleństwa to "tyle ich widziano" kryjówek jest tam sporo, jak to jest z gekonami lamparcimi czy siedzą cały dzień w ukryciu czy czasami się pokażą, czy lepiej dozbierać kasy i za cenę 3 lampartów kupić jednego większego brodacza i podziwiać go cały dzień?
co do piasku to słyszałem już tyle opinii na tak i na nie, że sam już zgłupiałem, jednak zostawię piasek odpukać może nic się nie stanie

krecik
16-05-2013, 08:00
co do tego mixu to czy terrarium musi koniecznie być idealnym jednym biotopem?
agamy żyją zarówno na pustyni jak i w buszu a także na pograniczu lasów i na skałach z roślinnością, myślę że to terrarium odzwierciedla po trochu wszystkie te strefy i daje możliwość wyboru zwierzęciu ulubionych miejsc czy to wygrzewania się na kamieniu czy kryjówki pod korą

Sojkas
16-05-2013, 08:49
Heh, agamy moze zyja na zroznicowanym terenie, ale ten tern nie jest zroznicowany na powierzchni 1m2.

DEXiu
16-05-2013, 12:19
Ech. Terra nigdy nie będzie za duże. Jedyne co to może być za małe.

darkinvaider
16-05-2013, 13:32
wdg mnie to troche dziwne...zawsze myslalem ze najpierw sie planuje jakie zwierze chcemy chodowac i pod tego zwierzaka budujemy terra uwzgledniajac jego wymagania..a nie odwrotnie . atk na marginesie to ładne terra pozdrawiam

popekjr
17-05-2013, 13:58
mam prosbe, powiedz mi jak wodospadzik taki sliczny zrobic i jak ten sufit tak na niebiesko blyska???
odp. bardzo prosze na maila.

Jaxter
18-05-2013, 07:14
wlasnie jetsem na etapie tworzenia wnetrza terra wiec tez prosil bym o takiego maila

Legu
18-05-2013, 15:54
interesuje mnie ten wodospad czy możesz mi żucić pare fotek na e-meila blue_spyder@wp.pl

chrzanu
21-05-2013, 08:24
Jak juztak wszystkim wysyłąsz te zdjęcia i info, to mi tez możesz :] A tak w ogóle to terra wyszło ci ekxtra, pomimo że rzeczywiście zrobiłeś troche mixerek.

42d3e78f26a4b20d412==