PDA

Zobacz pełną wersję : rozmnazanie u anolisów zielonych



hanzel
06-02-2014, 16:02
W wakacje chcialbym zaczac hodowle anolisów zielonych. Mam jednak pewne obawy. Wiem ze ten gatunek jaszczurek bardzo łatwo i w miare szybko sie rozmnaza. I własnie boje sie ze jezeli urodzi mi sie kilka/kilkanaście małych anoliskow nie bede mial co z nimi zrobic. W sklepach najczesciej sprzedaje sie anolisy w parach. A przeciez nikt nie kupi parki (brat-siostra):/, zastanawiam sie czy nie bedzie problemu z i ich sprzedaza. Niechce zevyscie mysleli ze zalezy mi na zarobieniu na tym pieniedzy, ja poprostu martwie sie bo nie bede mogl utrzymac na dłuzsza mete gromadki 10 młodych anolisów.

1)Jak Wy, hodowcy anolisów radzicie sobie z tym problemem. Przeciez nie zatrzymujecie dla siebie wszystkich maluchów.
2)Czy samiec nie zameczy jedej samicy?? Moze lepiej haremik 1.2??


Z góry wielkie dzieki za odpowiedz

AGAM
07-02-2014, 02:08
A wiec wcale nie mnożą się jak myszy bez obaw :) poza tym one składają jajka i mozesz je po prostu usuwać i niszczyć. Lub kup same samice. Poza tym nie sadze żebyś miał problem ze sprzedażą młodych jeśłi dasz odpowiednią cenę.

a co do drugiego pytania to zdecydowanie lepiej kupić haremik.

hanzel
07-02-2014, 03:19
A możecie mi jeszcze powiedziec jaki jest procent wyklucia młodych anolisów z jajek?? W opisie jest napisane ze w ciagu jednego roku samica moze zlozyc do 30 jaj. Wiem , iz zalezy to pewnie od warunkow, temperarury itp.itd. Ale jak bylo w Waszym przypadku?? Widzialem w spisie terrarystow ze wielu z was rozmnozylo anolisy.

Jaca16
07-02-2014, 14:19
ja w ciagu rokumialem ok 20 z trzech samic i powiem ci ze sie wyklulo ok 8 z czego dwa urodzily sie zdechniete i nie pekaj ze sprzedaza bo jak ja dalem cene 15 zl za sztuke to mialem kupe ofert a sprzedalem kolesiowi ze szczecina.i radze je rozmnazac dla wlasnej satysfakcji a nie dla kasy..

Łysek
08-02-2014, 05:50
Hanzel kupuj, a jak ci sie rozmnoza to wezme kazde ilosci ;) Bez obaw! Nawet jak napiszesz za 5lat ze masz mlode to je wemze :P

ps moja samica niebawem bedzie skaldac jajeczka :D

hanzel
08-02-2014, 07:16
Wielkie dzieki za odpowiedzi!!
No i Wesołych Swiat wszystkim!!

LukaszImielowski
12-02-2014, 06:01
Najlepiej harem 1.3 nawet do 1.4. Chociaz 1.4 to polecam przy tej "gornej" granicy temperatury. Ja z 1.3 przez rok mialem lacznie 10 zywych anoliskow, z czego 3 samiczki mi wlasnie smigaja w terrarium a te 7 oddalem za darmo do sklepu zoologicznego.

papaj
14-02-2014, 04:39
Witam

Wątpie żeby w sklepie, w którym wystawiona jest para anolisów, nie były one ze sobą spokrewnione.

pozdarwiam

42d3e78f26a4b20d412==