PDA

Zobacz pełną wersję : AGAMA SKALNA



Arbi
10-02-2014, 11:57
interesują mnie informacje dotyczące agamy skalnej , czy jest w Polsce dostępna oraz czy
jest jaszczurką roślinożerną i inne potrzebne wiadomości hodowlane .

AGAM
10-02-2014, 12:25
a co to jest agama skalna?? Z agam tylko biczogony sa roślinożerne.

Pituophis
10-02-2014, 12:56
Być może chodzi o Agama sanguinoleta. Lepiej podaj łacinę.
Głównie roślinożerne są niektóre gatunki Trapelus sp., choć i one jedzą także owady.

Arbi
10-02-2014, 13:14
nie znam nazwy łacińskiej , szukam informacji na wszelkie sposoby , od jakiegoś czasu poszukując danych o jaszczurkach roślinożernych znalazłem tą agamę jako gada roślinożernego i to mnie zainteresowało . W sobotę po 17 na 2-ójce był program o jaszczurkach i tam też wspomnieli o tej agamie jednak w tym programie żywiła się ona owadami .

AGAM
10-02-2014, 14:26
możesz być pewny że owadów nie jadła tylko dla potrzeb filmu.
Jedynymi prawdziwymi roślinożercami wśród agam są biczogony (Uromastyx) których ceny bywają obecnie ogromne gdyż wprowadzono zakaz ich importu do UE, a w hodowlach mnożą się trudno. Np. Uromastyx greyri jeszcze niedawno widziałem po 200zł teraz po ok.500zł. A to i tak tani gatunek.
Poza tym są roślinożerne scynki (bardzo trudne do dostania o bardzo drogie), legwany (znany Ci zapewne zielony i kilka innych, ale też żadko u nas bywają) i żywiące się w dużej mierze rośłinami jaszczurki właściwe z rodzaju Podarcis ale są zdaje siena I załączniku CITES wiec trudno byłoby je dostać.
Ogólnie jesli chodzi o jaszczurki roślinozerne to sa one trudno dostępne, poza Iguana iguana, który z kolei rośnie troche duży.

Pituophis
10-02-2014, 14:27
Jaszczurki roślinożerne ZAWSZE uzupełniają dietę owadami, przynajmniej za młodu.

AGAM
10-02-2014, 14:30
No to oczywiscie prawda, ale chodzi o to, które gatunki można trzymać na roślinach lub głównie na roślinach. Owady można też zastąpić innym mięsnym pokarmem (oczywiście nie zawsze). Poza tym można już dziś dostać gotowe pokarmy dla pospolitszych gatunków.

tokaga
11-02-2014, 00:55
Podarcis są w I załączniku? (Podarcis lilfordi i Podarcis pityusensis są w II załączniku)
Z agam jeszcze z rodzaju Hydrosaurus są chyba roślinożerne

AGAM
11-02-2014, 01:23
możłiwe nie jestem pewny co do tego, w którym są załączniku, ale jeszcze ich na sprzedaż u nas nie widziałem.

LukaszImielowski
16-02-2014, 14:12
Polowa diety agamy brodatej to zielenina, Phelsumy tez opieraja sie na owocach

42d3e78f26a4b20d412==