PDA

Zobacz pełną wersję : Felsuma a "oswajanie"



Gdanszczanka
11-02-2014, 10:38
Prosze powiedzcie jak wygląda sprawa z felsumą madagaskarską i jej dzikością? Czy można ja oswoić jak lamparta czy raczej zawsze będzie płochliwa i będzie się bać ludzkiej reki? Jest możliwość przyzwyczajeni tego zwierzecia do stopnia brania na rękę?Z góry dzięki za odpowiedz:)

Ciapek_anolis
11-02-2014, 11:18
wiesz
takie jaszczurki nie służa do brania na rece, jest zbyt płochliwa i bardzo szybko sie stresuje. ka odradzam brania na rece

Bocieq
11-02-2014, 11:42
Ja również odradzam... tym bardziej ze felsumy mają wyjątkowo delikatną skóre. Ja moją mam prawie od noworodka (listopad) i jak do tej pory to po pokarm wskakuje mi na ręke, ale zaraz ucieka. Rowniez przy gwałtowniejszych ruchach w poblizu terrarium odrazu ucieka w jakis kąt. A i jeszcze sie nauczyła zlizywać miód z palca, ale wole podawac w pojemniczku bo dłuuugo tak potrafi sie delektować :P

Tango
11-02-2014, 11:51
ja popieram i panią i pana gdyż gdzieś czytałem, że można je oswoić do tego stopnia, że zlizują miód z laców (naszych), a z drugiej strony felsumki żeczywiście mają delikatną skórę.

Gdanszczanka
11-02-2014, 11:55
Bardzo dziękuję za odpowiedz:) właśnie o to mi chodziło... one sa takieśliczne!!:)

Guttata
11-02-2014, 12:38
Ale gdy bardzo się postresują mogą odżucić ogon, więc lepiej oswajać je powoli, ale skutecznie.

Pozdrawiam i życzę sukcesów z oswajaniem felsumek.

LukaszImielowski
12-02-2014, 05:48
Z Felsumkami jest podobna sprawa jak z anolisami, sa ciekawskie, ale jak juz dochodzi co do czego to uciekaja. Moga Ci jesc z reki ale na nic wiecej nie licz.

42d3e78f26a4b20d412==