PDA

Zobacz pełną wersję : Kopulacja Rhampholeonow:)



Melissa
16-02-2014, 11:29
Dwa dni temu mojej samiczce Rhampholen brevicaudatus dokupiłam samczyka do towarzystwa. Poczatkowo chlopczyk byl zestresowany, przybral ciemne barwy, ale bardzo szybko mu to minelo- zakochal sie w swojej wspolokatorce:D
Kamki po raz pierwszy kopulowaly wczoraj, ale ten maly zboczeniec caly czas proboje sie znowu zblizyc do samiczki.
Teraz czekam na jajeczka- beda wielkosci okolo 6 mm:D Trzymajcie kciuki zeby wszystko poszlo dobrze bo kamki te u nas zazwyczaj pochodza z odlowu...
AAA tak w ogole maluchy po wykluciu beda gdzies wielkosci 2 groszowki- prawdziwe potomki dinozaurow :D :D :D

Adamek
16-02-2014, 12:19
to gratulacje. Jeśli samica jest z odłowu to chyba powinienes sprawdzic czy nie jest zarobaczona itd no i dobre warunki bo:
1. samica może czekać z zapłodnieniem aż będzie miała odpowiednie warunki :( niestety nie zawsze od razu po kopulacji samica jest w ciąży czasem nasienie przechowuje gdy czuje sie zagrożona :/ (przynajmniej tak słyszałem)
2. dbaj o nią bo szkoda by było stracić jaja :D:D:D

Melissa
16-02-2014, 13:18
Dzięki Adamek za gratulacje:D Samiczka została kupiona w Curtusie i przeszła tam odpowiednią kwarantannę więc nie boję się o pasożyty:)
Oczywiście staram się im zapewnić jak najlepsze warunki, gdyż bardzo zależy mi na moich malutkich kamkach;) A co do jajek czekam na nie z niecierpliwością, już mam zamówiony inkubator:)

Gdanszczanka
17-02-2014, 11:47
Hej! gratulacje!!! Jak już się urodzą i będziesz chciała sprzedać to ja bardzo chętnie kupię:)jakby co to daj znać(kiedyś).Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==