PDA

Zobacz pełną wersję : Agama nie chce jeść!!!!!



beyonce
20-02-2014, 00:51
Witam! Mam Agame Brodatą, która ma 42 cm. Od 2 kwietnia nie chce w ogóle jeść świerszczy, tylko wcina jabłko. Próbuje jej dać pensetą, ale bez skutku. Czy to jest normalne w tym wieku czy jest ona chora??

marq35
20-02-2014, 02:51
tez przez pewien czas moja agama nie chciala jesc swierszczy
jak zglodnieje to zje na pewno
achhh... dla pewnosci zrob badanie kalu;))
bo moze to byc jej kaprys:P

KRYZYS
20-02-2014, 03:30
ja mam ten sam problem tylko moja agama ma 20 cm jest chuda jak patyk!!

nie wiem co z nia jest :(


POZDROOOOOOO

Melissa
20-02-2014, 03:46
Słyszałam już o takich przypadkach, że agama nie chciała jeść świerszczy...w niektórych przypadkach powodem tego był zbyt mało urozmaicony pokarm. Spróbuj podać coś innego swojej gadzinie- drewnojada lub mącznika po wylince, karaczany, ślimaki w puszcze Zoomedu (są jeszcze gąsienice i koniki polne), rybke, noworodka- są różne możliwości.
A w ogóle to jak często podajesz pokarm agamce?? Ja swoje 2 agamy karmie co drugi, trzeci dzień i jak przychodzi pora karmienia wcinają wtedy pokarm bardzo chętnie (druga sprawa, że jedna z dziewczyn- Pulpa jest trochę za gruba i musi trochę zrzucić sadełka:>).
Kał oddaj o analizy dla pewności- nigdy nie zaszkodzi sprawdzić czy nie ma jakiś pasożytów.

beyonce
20-02-2014, 04:04
20 cm?? O mój Boże!! Miałam kiedyś agame która tyle miała i nie chciała jeść, była chudziutka. Okazało się że ma zapalenie jelita i..... umarła. Nic nie można było zrobić.

beyonce
20-02-2014, 04:09
Już wszystko w porządku, po prostu później spróbowałam jej dać i zjadła 5 świerszczy z wielkim apetytem. Ja swoim agamom daje codziennie 5 świerszczy, no chyba, że nie są głodne, ale jedna to mogłaby co chwila jeść w ogromnych ilościach i z wielką chęcią ;).

Melissa
20-02-2014, 04:24
Ja też mam jedną taką agamę, o której pisałam- Pulpę-zawsze zje tyle ile jej się da:) No i teraz zrobiła się troszeczkę za gruba więc dostaje jedzenie co drugi, trzeci dzień:)
Postaraj się mimo wszystko zapewnić jaszczurom jak najbardziej urozmaicony pokarm:) Moje np. przepadają za ślimakami Zoomedsa no i oczywiście trzykrotką:D

beyonce
20-02-2014, 04:35
Ja swoim daje świerszcze, suchy pokarm, jabłka i marchewki chyba wystarczy??

Melissa
20-02-2014, 10:19
Szczerze mówiąc moim zdaniem nie....jest przecież wiele możliwości żeby jaszczury miały bardziej urozmaicone menu:) Podam ci dla przykładu co ja podaje moim agamkom:
1) oczywiście świerszcze ale różne gatunki- domowe, kubańskie itp
2) mączniki po wylince
3) drewnojady po wylince
4) noworodki mysie (gdzieś tak raz na miesiąc)
5) od czasu do czasu rybke
6) Puszki Zoomedu- ślimaki, gąsienice, koniki polne
7) Karaczany karmowe
8) czasami wpuszczam im muchy- bardzo fajnie na nie polują:)
9) patyczaki
10) Niedługo poza tym będzie można ciekawy pokarm złapać na łąkach oddalonych oczywiście od dróg:)
Jeśli chodzi o zieleninke to moje zajadają się marchewką, liściami akacji (zarówno marchewkę, jak i liście akacji podaje im wysuszone, aby nie miały rozwolnienia), zioła takie jak np. melissa, bazylia, ponadto trzykrotka (uwielbiają ją- szczególnie Pulpa).
Oczywiście dostają też suchą karmę Zoomedu, oraz suszone świerszcze:)

beyonce
20-02-2014, 11:10
Ok! Dzięki Melisso! Skorzystam z rady!
A w ogóle to ja na wakacje będe jaździła nadziałke to tam będe im łapać różne owady. :)

42d3e78f26a4b20d412==