PDA

Zobacz pełną wersję : Chory gekon murowy!!!



murowy_devil
23-02-2014, 04:04
Niedawno dostałam gekona murowego, niestety prawdopodobnie jest chory. Najprawdopodobniej był zle odzywiany (chyba ma odwapienie kosci), ma bardzo miekka szczeke dolna... I jeszcze jedno pytanie dotyczace zywienia, jak czesto one jedza? Ostatniego zjadl 4 dni temu, teraz nowego nie rusza... To sa moje poczatki w akwarystyce, pierwszy raz zetknelam sie z tym zwierzeciem i prosze o pomoc :( Boje sie by mi nie padl... Jest bardzo maly, sprzedawca mowil ze jest mlody, ale podejrzewam ze moze byc starszy jednak nie urosl ze wzgledu na brak wapnia. Czy jest szansa ze to sie cofnie? Jak podawać mu to wapno skoro on nie chce je jesc??

Pozdrawiam

RobertM
23-02-2014, 06:52
Jeśli żuchwa jest miękka to jest już stan bardzo poważnego zagrożenia. Można podawać kropelki wody na pyszczek ze stężonymi witaminami (może być wibowit) i dodatkowo dać tam jeszcze wapń (rozkruszyć np. sepię i wsypać do roztworu. jeśli zacznie jeść to świerszcze całe białe od sproszkowanego wapnia podawać przez pierwsze tygodnie. Jeśli nie je szanse są bardzo słabe, ale spróbować warto.

LukaszImielowski
25-02-2014, 02:22
Idz z nim do weterynarze, po drugie: to sie nazywa terrarystyka, po trzecie: kup swietlowke UV i go oswietlaj 2-3 minuty dziennie, obtaczaj swierszcze w wibowicie tak jak powiedzial dr Robert

42d3e78f26a4b20d412==