PDA

Zobacz pełną wersję : Gekon płaczący, bardzo głupie pytanie



Radek. P.
02-03-2014, 13:26
Chciałbym po wakacjach kupić te gekony, jako pierwsze moje jaszczurki. Czytałem, że są bardzo tolerancyjne wobec pokarmu. Mam więc dość głupie pytanie. Czy można by dawać im namoczoną karmę dla kotów, albo żółwi wodnych? (Oczywiście nie jako pokarm podstawowy). To też zawiera dużo białka, a jest mniej kłopotliwe i dużo tańsze niż żywe owady.

ŁŁŁsy
02-03-2014, 13:31
Nie lepiej nie, najlepsze są świerszczki i szarańcze.

AGAM
02-03-2014, 21:38
no nie wiem czy szrancze dla płaczków są takie najlepsze... chyba że te całkiem młode. Świerszcze zresztą też tylko małe. Jak gekony będą jeść taką namoczoną karmę to od czasu do czasu możesz podać (raczej to dla żółwi, psie papu ma za dużo tłuszczu). Ale podstawa to nadal żywe owady (muchy, ćmy, plankton łąkowy, małe karaczany itp.)

JoShi
03-03-2014, 01:56
> Czy można by dawać im namoczoną
> karmę dla kotów, albo żółwi wodnych?
wiesz... To moze Ty wogole nie kupuj tych gekonow tylko jakas szmaciana albo gumowa jaszczurke. Przynajmniej Twoje glupie pomysly w stosunku do nie j nie zrobia jej wiekszej krzywdy.
Jaszczurka to nie jest tanie hobby wiec jak cie nie stac i zgory zakladasz, ze bedziesz na niej oszczedzac to lepiej wogole nie kupuj.

Pituophis
03-03-2014, 02:46
Pokarm dla kotów i psów był przyczyną wielu gadzich tragedii, bo kiedyś uważano, że jeston dobry dla agam brodatych, legwanów, waranów... Pokarmy gotowe dla żółwi nadają się w większości co najwyżej do karmienia nimi świerszczy. Dla zółwi nie śą zbyt dobre, dla jaszczurek chyba tym bardziej.

Radek. P.
03-03-2014, 04:51
Ja się właśnie dlatego pytam, by nie zrobić błędu. Jak ktoś napisał, że nie można tak robić, to nie będę tak robił. Nie zakładam z góry że będę oszczędzał na jaszczurkach, jedynie zapytałem, czy to wchodzi w grę. Czemu od razu taki tekst?

JoShi
03-03-2014, 04:59
>Nie
> zakładam z góry że będę oszczędzał na jaszczurkach, jedynie
> zapytałem, czy to wchodzi w grę. Czemu od razu taki tekst?
Bo mi juz rece opadaja. Ile razy trzeba ludziom tlumaczyc jedno w kolko.

dr1zzt
04-03-2014, 06:58
Absolutnie nie...
Wyleg swierszcza, albo owocowki... jak placzki dorosna to mozna muchy i wieksze swierszcze tak do 0.5-6cm. Jako uzupelnienie gerberek (taki pokarm owocowy w sloiczku dla dzieci) koniecznie posypany witaminami z duza iloscia wapnia.

42d3e78f26a4b20d412==