PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoże kokosowe



_Agatka_
02-03-2014, 13:43
Hej! Niedługo zamierzam kupienie gekona lamparciego i w związku z tym Mam pytanko! ;] Czy PODŁOŻE KOKOSOWE jest dobre do terrarium i dla gekona lamparciego? Czy może lepiej zainwestować w jakieś inne? A może najlepszym rozwiązaniem była by jednak zwykła gazeta? Proszę o odpowiedzi!

Dzięx i pozdrawiam ;]
Agata.

ROCES
02-03-2014, 14:17
przesada chcesz kupic gada nic o nim nie wiedzac :-/ przeciez wystarczy kliknac na opis na tej stronie i masz wszystko nawet ze zdjecie jak mozna urzadzic terra
dla leniwych: http://www.gekonlamparci.com/

DOMINOS
03-03-2014, 00:31
Włókno kokosowe jako podłoże nie za bardzo się nadaje, a jeśli myślisz o gazetach to lepsze są ręczniki papierowe, gazety mają farbe drukarską która może zaszkodzić.

Melissa
03-03-2014, 05:48
Zależy co masz na myśli mówiąc podłoże kokosowe- jeżeli chodzi o torf to nie- on nadaje się to terrariów tropikalnych, w suchych zaczyna pylić co nie jest dobre dla zwierzaka. Już lepszym rozwiązaniem byłaby kostka kokosowa- ją stosuje dla swoich agam brodatych (wcześniej miały piasek i jadły podłoże). U gekona laparciego, zaś mam piasek wymieszany z drobną kostką bukową i to podłoże doskonale się u niego sprawdza:)
Co do gazet- moim zdaniem to nie jest dobre rozwiązanie- nie trzymasz nie wiadomo jak wielu gekonów, poza tym nie będzie to zbyt dobrze wyglądało w terrarium, no i zwierzak chyba nie najlepiej by się czuł...
Lepiej zrobić gekowi terra z ładnym wystrojem, no i odpowiednio dobranym podłożem- będzie to zarówno niosło korzyści dla zwierzaka, który będzie dobrze się czuł, jak i dla ciebie- walory estetyczne:D

_Agatka_
03-03-2014, 08:33
Po pierwsze: wiem o nich juz sporo,
po drugie: chcialam sie zapytac doswiadczonych terrarystów co o tym sądzą
to nie znaczy odrazu, że nic o nich nie wiem!
Pozdro!

ROCES
03-03-2014, 23:16
_Agatka_'o jestem pewien, ze opis lamparta robil jakis doswiadczony hodowca.
Koledzy wyzej juz odpowiedzieli profesjonalnie, ja osobiscie proponuje piasek z zoo medu (duzo kolorow do wyboru i jest witaminizowany wiec jak zje na i na zdrowie :) ale niestety jest drozszy)

Gadzinka
06-03-2014, 04:57
Jak miałam gekony,podłoże miałam zrobione z dużych kawałków piaskowca,a między nimi wysypana była kostka bukowa.Sprawdzało mi się świetnie i naprawdę polecam.
PS.Dodatkowo,jeśli będziesz używać kabla grzewczego,piaskowiec fajnie trzyma wtedy ciepło,a gad się do kabla nie dokopie.

42d3e78f26a4b20d412==