PDA

Zobacz pełną wersję : Kameleon



Adam
04-03-2014, 23:35
Tuż przed świętami kupiłem dorosła parę kameleonów jemeńskich. Aklimatyzacja w nowym miejscu wg. mnie przebiega pomyślnie. Budzi jednak mój niepokój fakt częstej ich wylinki. Mam je około miesiąca, a już trzeci raz zmieniają skórę. Mało wiem na temat hodowli kameleonów jedynie to co napisano na www. terrarium. Proszę o odpowiedż. Czy tak częste wylinki to prawidłowość czy symptom czegoś ...złego.
Pozdrawiam

koli
04-03-2014, 23:38
To poczytaj. Wiem ze malo takich stron :/. Ale mi tez tak poradzili tylko szkoda ze niczego nei moge juz znalezc:/.

Adamek
05-03-2014, 04:23
jesli piszesz że często linieja to wydaje mi sie że poprostu jedna wylinka trwala długo. Przy niskiej wilgotnosci sciągają skóre partiami np głowa następnie przerwa i znów jakaś część i tak po trochu co w rezultacie sie dosc przeciąga. Moje tak samo liniały...
być moze ze jest to normalne

Gadzinka
06-03-2014, 04:50
Nie chce mi się wierzyć,żeby w przeciągu miesiąca wyliniały 3 razy. Pewnie jest tak,jak mówi przedmówca,sprawdź czy masz odpowiednią wilgotność.
Pozdrawiam

Adam
07-03-2014, 10:55
No trudno nie wierz. tu nie chodzi o wiarę lecz fakt. Podtrzymuję to co napisałem. W ciągu tych kilku tygodni po raz trzeci ( 3 !!!) zmieniają skórę. Zaczynajką od "chełmu" na głowie, po przez grzbiet, kończyny aż po ogon. Niepokoi mnie ten fakt i dlatego poprosiłem o uwagi.
Pozdrawiam

Adamek
08-03-2014, 11:23
to jest NIEMOŻLIWE z wszelkich punktór widzenia. Czasem wylinki sie rozciągają w czasie że wydaje sie ze już koniec a za 2 dni skóra z jakiejs części odstaje.

avabela
12-03-2014, 08:43
Zapytam sie ciebie jaką masz temp. w terrarium i jaka jest wilgotność bo wydaje mi sie ze chyba masz za duza tem a mała wilgotnosc

42d3e78f26a4b20d412==