PDA

Zobacz pełną wersję : zachowanie agamy!!!



Pingwin
07-03-2014, 13:03
wsadziłem moja agame(niecałe 30cm)do terrarium 100x40x50,mam nadzieje ze wystarczajace. i włozyłem jej jako kryjówke sztuczne rosliny,ale ona próbowała ja zjesc,i sie za nia chowała i tak cały dzien,we wczesniejszym terrra tez tak robiła,jak tylko miała jakas kryjówke to od razu do niej czmycha i juz nie wychodzi nawet przez pare dni,dlatego ne mam w terra kryjowek.czy wasze agamy brodate tez tak sie zachowuja????????ajak nie ma kryjówki to normalnie sie zachowuje.tylko mało lubi chodzic sie wygrzewac???tempertura ma jakies 40 stopni pod lampa,co moze byc przyczyna????????

Hajdi
07-03-2014, 13:23
moze stresik???

moja agamka lata ciagle po terra,ma kryjowke ale praktycznie wogole w niej nie przebywa.sam ja daje do kryjowki jak idzie spac,bo czesto siedze do pozna, mam lampke wlaczona i co chwile sie budzi;)

w kryjowce snu jej nie przerywam

co do roslinek,niektore agamki zjadaja wszystko co zielone,wiec lepiej jej to wyjmij;)

pozdro;)

Gadzinka
07-03-2014, 13:56
To normalne zachowanie agamki w nowym terrarium.Roślinkę będzie atakowała,może się do niej potem przyzwyczai jak już zobaczy,że nie jest do jedzenia :) Zostaw ją teraz w spokoju,nie wyciągaj,nie zaglądaj ciągle do terra,niech się zaaklimatyzuje.Za jakiś czas zacznie sama wychodzić z kryjówki,potrzebuje tylko trochę czasu :)

Nazar
07-03-2014, 14:20
Pingwin wydaje mi sie ze czegos nie rozumiesz.



jak tylko miała jakas kryjówke to od razu do niej czmycha i juz nie wyc chodzi nawet przez pare dni,dlatego ne mam w terra kryjowek.

zastanow sie czy wazniejsze jest to, zeby agama czula sie lepiej czy to zebys mogl sobie ja ogladac od samego poczatku. JEsli szuka kryjowki to musisz jej taka zapewnic. W przeciwnym razie juz lepiej oddac zwierzaka!!!

42d3e78f26a4b20d412==