PDA

Zobacz pełną wersję : agama brodata



cia
09-03-2014, 08:15
moze mi ktos powiedziec jaki pokarm roslinny, warzywa czy owoce mozna podawac brodaczom bo slyszalem ze nie wszystko co zielone nadaje sie do jedzenie(np salata)
dzieki za pomoc

Chrzaniki
09-03-2014, 10:10
koniczyna, lucerna, mniszek lekarski, trzykrotka

tokaga
09-03-2014, 10:18
Sałata nie nadaje się do jedzenia bo nie ma prawie wcale wartości odżywczych

Melissa
09-03-2014, 10:34
Oprócz mniszka lekarskiego czy trzykrotki można podawać brodaczom również zioła, takie jak np. bazylia, melisa, kiełki np. lucerny, marchewkę, akację (przed podaniem wysuszam je jednak, tak że np. z liści akacji robią się chipsy, aby smoki nie miały rozwolnienia:>).

Saurus
09-03-2014, 11:00
Salata z wyjatkiem braku wartosci odzywczych jest bardzo szkodliwa- zawiera szczawiany (kwasy organiczne), ktore blokuja wchlanianie wapnia do kosci- MBD i krzywica przy karmieniu salata murowane.

Dragonsong
11-03-2014, 04:30
Oprócz sałaty (reszty kapustowatych lepiej też unikać) nie wolno też dawać szczawiu, nie powinno się też przesadzac z pietruszką (można ale w nie za dużych ilościach)

Z pokarmu roślinnego moje brody jedzą:
bazylia
melisa
trzykrotka
koniczyna
mniszek lekarski
natka pietruszki (małe ilości)
pietruszka
marchew
jabłka
gruszki
truskawki

Tylko teraz tak: powinno się dawać przede wszystkim liście - z owocami nie powinno się przesadzać ponieważ mogą u brodaczy spowodowac rozwolnienie (zależy też od osobników) Moim kiedyś podałam winogrona (niewielką ilość)- i więcej tego nie zrobię- bo miały rozwolnienie. Po tym rzeczach które wymieniłam nigdy coś takiego się nie zdarzyło.

beyonce
13-03-2014, 10:01
Mam pytanie, wiem że nie można dawać agamom sałaty ale słyszałam, że można im dawać kapustę pekińską, czy to prawda??

blackjack
13-03-2014, 11:44
Dragonsong, ale truskawki i ta reszta to tylko liście tak?

Dragonsong
14-03-2014, 09:14
blackjack - proponuje nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Widzisz tam słowo "tylko". Napisałam ze przedewszystkim liście........


beyonce - sałata całkiem odpada, kapusta też najlepsza nie jest - wszystkie tego typu rosliny strasznie wciągają toksyny z ziemi i ogólnie nie są najzdrowsze. To sama chemia. Kapustę możesz podać ale naprawde bardzo rzadko i z pewnego źródła - zaby było tam więcej samej kapusty niż nawozów ;)

42d3e78f26a4b20d412==