PDA

Zobacz pełną wersję : oswajanie



bodzio19
12-03-2014, 00:25
Cześć. mam gównie doświadczenie z pająkami . chciałbym mieć jakąs jadszczuke ale nie wiem które gatunki można łatwo oswoić i nie boją się człowieka, branie na treće itp. Z góry dzięki

Melissa
12-03-2014, 00:56
Pod tym względem najlepsza byłaby agama brodata- ogólnie agamki nie jest trudno oswoić, nie boją się brania na ręce a tym bardziej człowieka. Potrzebują jednak sporego terrarium.
Mimo wszystko jednak polecam brodacze na początek;)

princeyo
12-03-2014, 06:45
albo gekonka lamparciego ;) srednie terra , chodz mozna go brac na rece bo sam czasem garnie sie na rece , ale nie lubi glaskania chyba ze sa wyjątki

stary
13-03-2014, 12:36
Polecam Legwana Zielonego piękne zwierze i przyzwyczaja się do kontaktu z właścicielem minusem jest to ze bardzo dużego terrarium potrzebuje ale polecam
Agamki też są świetne

POZDRAWIAM

BaSiA
14-03-2014, 00:29
Stary całkowicie się z tobą zgadzam .Niech najpierw przeczyta FAQ o Legwanach zielonych. POZDRAWIAM CIE I LELKA.

Melissa
14-03-2014, 02:48
Ja mam legwana zielonego i całkowicie się z tobą nie zgadzam- to nie jest dobra jaszczurka dla początkujących.
Legwany dosyć dużo potrzebują czasu żeby je oswoić, długo się aklimatyzują i przez ten okres nie należy ich brać na ręce. Potrzebują znaczenie więcej czasu żeby nabrać zaufania do człowieka. Ponadto dorosłe samce często bywają agresywne...Dochodzi do tego jeszcze zbudowanie ogromnego terra, odpowiednia dieta itd itd.

Ps. Co do opisów- w większości pojawia się stwierdzenie, że jest to jaszczurka dla średniozaawansowanych;)

tokaga
14-03-2014, 04:32
Zgadzam się z Melissa
Legwan zielony nie nadaje się na początek hodowli czy nawet chowu jaszczurek.
Najbardziej cierpią brakiem doświatczenia same legwany.
bodzio19 kup na początek a. brodatą albo g. lamparciego

Stein
16-03-2014, 12:00
Dokładnie Legwany Zielone nie są jaszczurkami dla początkujacych ani średnio zaawansowanych TYLKO zaawansowanych a wogóle moim zdaniem powinien być zakaz hodowli tych gadów ponieważ bardzo często je utrzymać w dobrej kondycji fizycznej i zbyt często trafiają w ręce ludzi którzy nie wiedzą co to " terrarystyka ".pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==