PDA

Zobacz pełną wersję : Jeszcze jedno pytanie o płaczącego



Radek. P.
12-03-2014, 10:02
Czy można ogrzewać terrarium z gekonem płaczącym za pomocą basenu z grzałką akwarystyczną z termostatem (mam taką), czy muszę kupić termostat i kabel grzewczy do terrarium za w sumie dwie stówy.

A jeśli tak, to czy basen trzeba zabezpieczyć by gad do niego nie wpadł, czy można zrobić zwykłe łagodne wyjście w kilku miejscach? Pytam o to, bo widziałem kiedyś jak dzika jaszczurka zwinka uciekając przedemną wskoczyła do rzeki i przepłynęła 3 metry w wodzie stylem krokodylowym, aż do miejsca, gdzie zarośla kończyły się tuż nad wodą i wybiegła na ląd.

koleś
12-03-2014, 10:23
zamontój żarówke. Nie wiem jakie duże masz terra, ale jeżeli małe, to może być nawet poza (ale dość blisko szyby, ale znowu uwaga, żeby się nie poparzyły) a na noc ogrzewać raczej nie trzeba, chyba że masz zimno w domu ;)

Radek. P.
12-03-2014, 11:03
Jeszcze nie mam terrarium. Te gekony chcę kupić we wrześniu. Wolałbym jednak podgrzewany basen, jeśli można. Tym bardziej, że przy małych gekonach mógłbym wpuszczać do niego larwy wodzienia, któte po przeobrażeniu wylatywałyby z wody jako żywa karma. Larwy wodzienia są bardzo tanie i w ciągu tygodnia się przeobrażają. Dodatkowo nie byłoby ryzyka poparzenia żarówką, wyszło by naprawdę tanio i byłaby cały czas bardzo wysoka wilgotność.

koleś
12-03-2014, 11:25
właściwie tak, ale trzeba też wziąć pod uwagę możliwość utopienia się gekoników w zbyt dużym baseniku. Z tego co zauważyłem, to kupny wodzień się nie przeobraża, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji ;) (aczkolwiek moje obserwacje mogą być błędne)

Radek. P.
12-03-2014, 12:27
Ja karmię karliki szponiaste od lat wodzieniem. Jeśli dam za dużo, to po tygodniu zawsze się przeobraża (chyba, ze jest chłodno, ale w baseniku pełniącym rolę kaloryfera im to nie grozi. A co do utopienia, mógłbym przykryć basenik firanką, ale to by było paskudne, więc myślałem, by na brzegu oprzeć kamienie lub korzenie akwarystyczne, po których chyba łatwo się wspinać. Tak, że jeśli jaszczurka wpadłaby do wody i umiała by pływać przynajmniej na dystansie 20 cm nie utopiłaby się. Nie wiem czy akurat gekony płaczące, ale wiem, że większość jaszczurek dość dobrze pływa, choć z reguły unika wody.

Radek. P.
18-03-2014, 06:53
A jak doprowadzić taki kabel od grzałki do terrarium? Domyślam się, że nie przez drzwiczki tylko jakoś z tyłu.

42d3e78f26a4b20d412==