PDA

Zobacz pełną wersję : Anolisy - problem



mark0wy
17-03-2014, 01:54
Witam,

Mam problem, otoz w moim terra 155x85x55 mieszkaja docelowo: 1 samiec oraz 4 samice.
Tak mialo byc i nawet przez moment bylo, ale jedna z samic wykazuje sie nadmierna agresywnoscia. Ustalanie hierarchi w haremie jest czyms normalnym, ale w tym przypadku przekracza normalne granice. Samica gania pozostałe, nie dajac im spokoju, spedza je w nizsze partie terraium, odbiera pokarm, sama trzymajac sie dumnie blisko samca. Problemy rozpoczely sie po zimowaniu, dwie samice musialem przeniesc do innego terra na rekonwalescencje, gdyz wskutek tej dominacji strasznie wychudly, teraz wracaja do normy. Czy widzicie jakis pomysl na rozwiazanie tego problemu.
Serdecznie pozdrawiam
Mark0wy

Saurus
17-03-2014, 02:01
Zamiast oddzielac tamte samice, oddziel ta jedna. JEsli nie chcesz by mieszkala sama, to chyba bedziesz musial ja sprzedac.

mark0wy
17-03-2014, 02:31
Dzieki za odpowiedz.
Moze beda jeszcze jakies pomysly jak je trzymac razem, bo o to mi wlasciwie chodzi.
Mark0wy

AGAM
17-03-2014, 08:48
moze to faktycznie wina zimowania :/ u mnie też jedna samica wydaje się dominowac, ale nie jest to aż tak drastyczne. Ja swoich nie zimuje a mimo to kopulują często i samice składały już jaja.

42d3e78f26a4b20d412==