PDA

Zobacz pełną wersję : Kameleon - otwarty pyszczek



filip_gd
17-03-2014, 12:44
Mój kampek czesto otwiera pyszczek i tak siedzi zupełnie jak by oddychal przez usta.
Czym mogłem zawinić? W terra mam nawilżacz, wentylacja to blacha perforowana razem jakieś 2m x 5cm czyli 1000cmkw do tego jeden wentylator który wydmuchuje powietrze ale nie robi przeciągu.... temperaturka w górnej cześci terra koło 31stopni koło żarówek pewnie ze 35 ale są też miejsca zimniejsze...
Widziałem że kamek pije z mojego systemu kroplówkowego więc wątpię żeby był odwodniony, widziałem kiedyś jak pije wode stojącą więc chyba nie zapomniał jak to się robi:) Je raczej dobrze ostatnio ciut mniej ale około 4-6 dorosłych karaczanów dziennie
pozdr

Adamek
17-03-2014, 14:18
w terra masz za duszno !!!! Kamek ma problemy z oddychaniem i otwiera pyszczek.
blacha perforowana nie nadaje sie wg mnie dla kamków. Powinno byc to coś o większej powierzchni i conajmniej w 2 miejscach np przód i góra. Nawilżacz i wentylator jest zbyteczny. Moje kamki piją bez problemu więc terra mało zraszam i jest OK.

SMITI
18-03-2014, 01:57
ja wymieniłem blachę perforowaną na plastikową siateczkę o oczkach ok. 1cm x 1 cm. A resztę już powiedział ci Adamek - kameleonowi jest za duszno i gorąco. Spróbuj zamontować mniejszą żarówkę i na jakiś czas nie używaj nawilżacza. Pamiętaj, że kameleony nie żyją w bardzo wilgotnym środowisku.

filip_gd
24-03-2014, 14:44
Dzięki - juz dodałem troche chłodzenia - kłopot zniknął....
pozdr

42d3e78f26a4b20d412==