PDA

Zobacz pełną wersję : kamyk- aklimatyzacja



Majcher
20-03-2014, 22:58
suchajcie mam od 3 dni kamka i on uzadzil sobie strajk glodowy. grzebałem sobie w archiwum i znalazlem posty z podobnymi problemami- wnioskuje ze to z powodu aklimatyzacji, pisze jednak zeby sie upewnic- kamyk jest mlody 20cm, kolor przybrał jasno-postelowo brazowy, pierwszego dnia zjadł 2 zuczki maczniaka i wypil troche wody(widziałem). mam tez pytanie po ilu dniach głodówki powiniennem sie martwic przy jego wielkosci. dzieki za odpowiedz

Adamek
21-03-2014, 03:40
Niewiem czy dobrze zrobiłes dając kamkowi żuki mączniaka. One mają dosć twardy pancerz a kameleony mają delikatny przewód pokarmowy. Nie jest to raczej stres spowodowany nowym otoczeniem bo kamek już jadł zazwyczaj nie jedzą pierwszy dzień. A nawiasem moje żarły od 1 dnia :]
Po 4-5 dniach powinienes sie niepokoic...
Daj mu świerszcze z pojemnika jakiegos. Albo wpuść kilka luzem :]

Majcher
21-03-2014, 04:07
maczniki raczej nie zaczopowaly mu przewodu pokarmowego bo dzis sie przełamal (stolca postawil), pije tez normalnie tylko skubany nie je- swierszcze leza w pojemniku mu od rana- jak cos bede pisac

avabela
21-03-2014, 08:07
KAŻDEMU TO MÓWIE w rzadnym wypadku nie dawajcie mączniaków po pierwsze są za tłuste!!! a dwa mogą mu uszkodzić przewód pokarmowy. kamyk je co drugi dzień od 2-4 świerszczy dorosły do 8 zrob mu troche przerwy z dzień nie dawaj mu nic lub dwa lepiej go troche przegłodzić niż zapchać i najlepiej ja tak robie zmocz jednego swierszcza w vibovicie junior kamyki go lubia a wibowit ma dużo wit.

Majcher
21-03-2014, 10:51
moze za szybko panikowałem ale wlasnie zjadl bardzo ladnie 1 swierszcza. dzikei za pomoc i sorry za zamieszanie-temat chyba do zamkniecia

Adamek
21-03-2014, 13:32
Co wy kameleonom dajecie za specyfiki ;/ wibowit to dla dzieci nie dla kameleonów. Może dla innych jaszczurek będzie dobry ale kameleony mają inne zapotrzebowanie i potrzebują witamin dla gadów i sepie. Są pod tym względem dość wymagające

avabela
22-03-2014, 14:36
calcium jest takie same jak inne a skłąd witamin w vibovicie jest prawiepodobny jak specialny zestaw wit. dla gadów tylko jest dwa razy droższy a nie jakieś wynalazki tylko vitaminy. Nie podawałabym ale ja mam kameleona z chodowli który juz 10 lat choduje kamyki jemiń. i cały czas podaje im vibovit .
To jest też kwestia przyzwyczajenia/
To jest tak samo może mając psa możesz kupowac gotowe jedzenie z witaminami lub podawac zwykłe jedzenie dla ludzi i podawac np dodatkowo jajko czy olej na sierść. I w takich i w takich warunkach pies przeżyje.

filip_gd
24-03-2014, 14:43
Polecam preparaty sery - moj uwielbia jesc obsypane witaminkami - moze ma czegos niedobor i tak reaguje... staram sie mu dawac co 6 robaka i jak dotad zyje:)

42d3e78f26a4b20d412==