PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie anolisów



pebe
25-03-2014, 06:06
Witam,
Kupilem dzisiaj terrarium o wymiarach 80x40x70 i zamierzam hodowac w nim anolisy zielone. Chcialem sie zapytac czy na 4 sztuki nie bedzie to za male? Dostalem rowniez mozliowsc zakupu po bardzo okazyjnej cenie wodospadziku i "foggera". Obie te rzeczy bardzo efektownie sie prezentuja w terrarium ale nie wiem czy jak zainstaluje i jedno i drugie to czy wilgotnosc dla anolisow nie bedzie za wysoka...
I takie bardziej praktyczne pytanko- otoz czesto zdarza mi sie wyjezdzac na weekend i wtedy nikogo nie ma wtedy w domu, wiec czy jak przez 3 dni nie bede spryskiwal terrarium to moze im to jakos zaszkodic? Swiatlo by oczywiscie w tym czasie bylo bo juz kupilem odpowiedni programator... Bo mysle ze jak wpuszcze w piatek kilka swierszczy to do niedzieli wytrzymaja :). A jak Wy sobie radzicie z waszymi zwierzakami jak musicie gdzies wyjechac?
Widzialem w jednym sklepie takie fajne urzadzenie do ktorego wlewa sie wode i on ja bardzo powoli "wylewa" malymi kropelkami na szybe :).
Bede wdzieczny za info bo zalezy mi zeby moje zwierzaki mialy mozliwie idealne warunki, a slyszalem ze anoliski sa bardzo wdzieczne w obserwacji :). Marzyla mi sie agama brodata ale nie mam mozliwosci posiadania odpowiednio duzego terrarium, a gekony lamparcie (mimo iz bardzo ladne) sa niestety nocne a ja chcialbym miec pozytek ze swoich jaszczurek :). A tak poza tym to moim zdaniem terrarium typu wilgotnego wyglada znacznie efektowniej niz pustynne...

Pozdrawiam

djtommi
25-03-2014, 07:09
jak bediesz mial fogerka i podlaczysz go pod programator to moze trzymac wilgotnosc wiec raczej ze spryskiwaniem nie beidze problemu, spokojnie przetyrzyma do neidzieli na kilku swierszcach z piatku ;)

minok
25-03-2014, 07:15
Oj spokojnie 4 się zmieszczą. Anolisy są malutkie:)

tokaga
26-03-2014, 00:51
Anolisy spokojnie wytrzymają kilka dni "zaniedbania", ale Anolis carolinensis nie pochodzi z "prawdziwej dżungli" więc wodospad i fogger doda uroku i estetyki samego terrarium ale konieczny nie jest.

42d3e78f26a4b20d412==